Yine Elon Musk Yine Dogecoin: İlginç Bir Fikir Geldi!

Kriptocat Haber Editörü
Yine Elon Musk Yine Dogecoin: İlginç Bir Fikir Geldi!

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) madenciliği işlemi ile oluşan ısıya dayalı bir jakuzi oluşturma gibi bir fikrin harika olduğunu söyledi. Bu ilginç plan, öne gelen kripto para portföy takipçisi Blockfolio’nun Twitter hesabı tarafından önerildi. Elon Musk ise cevaben “Mükemmel fikir” ifadelerini kullandı.

Dogecoin madenciliği ile ısınan jakuzi

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Musk’ın zaten bir uydu görevi için DOGE’u kabul etmesiyle Dogecoin’in gelişimine öncülük etme çabaları göz önüne alındığında, bunun gerçek bir proje olabileceği düşünülüyor. Dogecoin, proof-of-work konsensüs algoritmasını kullanıyor. Bu da yeni coin’lerin üretilmesi için bilgi işlem kaynaklarına ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.

ByteTree verilerine göre coin bir şaka olabilirken, DOGE madencileri artan işlem ücretleri nedeniyle 2021’de yüzde 4.500’ün üzerine çıkan gelirlerle ciddi miktarda para kazanmış durumda. Dogecoin, Bitcoin’e kıyasla enerji yoğunluğu daha az olan, Scrypt tabanlı bir kripto para birimidir. Çift madencilik modeli nedeniyle, yalnızca Litecoin gibi diğer coin’lerle birlikte madenciliği yapılabilir.

Yine Elon Musk Yine Dogecoin: İlginç Bir Fikir Geldi!

Kripto para madenciliğinin oluşturduğu ısının kullanılması, geri dönüşümü yapılması fikri yeni değil. 2018’in başlarında Çek girişimci Kamil Brejcha, serasında domates yetiştirmek için geleneksel ısıtıcıları madencilik teçhizatlarıyla değiştirmesiyle gündem olmuştu. Ayrıca, birkaç kripto madenciliği şirketi, işletmelerin ve özel evlerin ısıtma sistemlerine bağlanabilen çeşitli ekipmanlar sunmakta.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.