Yine Elon Musk, Yine Bitcoin Paylaşımı! Neler Oluyor?

Kriptocat Haber Editörü
Yine Elon Musk, Yine Bitcoin Paylaşımı! Neler Oluyor?

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para piyasasını etkileyen paylaşımlarına hız kesmeden devam ediyor. Dogecoin sevgilisi olarak bilinen Elon Musk, ünlü Bitcoin temalı avatarını tekrar Twitter profiline ekliyor. Elon Musk, son günlerde Bitcoin ve DOGE’ye yönelik paylaşımları ile yatırımcıların tepkisini çekiyor.

Yine Elon Musk, Yine Bitcoin Paylaşımı! Neler Oluyor?

Elon Musk, ünlü Bitcoin temalı avatarını tekrar Twitter profiline ekliyor

Tesla CEO’su Elon Musk’un Twitter hesabında artık yeni bir profil resmi var. Bu profil resminde, üzerinde Bitcoin logosu olan elbisesi ile anime Japon kızı yer alıyor. Elon Musk bu profil resmini daha öncede kullanmıştı, şimdi ise milyarder eski Bitcoin temalı profil resmini geri getiriyor. Bu yılın başlarında Elon Musk, bu resmi 19 Şubat tarihinde kullandı ve bu değişikliğin “sadece bir günlüğüne” olduğu konusunda uyarıda bulundu. Yeni resme bakıldığında, anime Japon kızının da artık “lazer gözleri” var.

Yine Elon Musk, Yine Bitcoin Paylaşımı! Neler Oluyor?

Ünlü milyarder, bu paylaşımı Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık devasa BTC satın alımını açıklamasından ve daha sonra Bitcoin’i Tesla arabaları için ödeme olarak kabul etmeye başladığını duyurmasından kısa bir süre sonra yaptı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, o zamanlar Elon Musk, Twitter’daki biyografi bölümünde Bitcoin’i etiketledi. Bu hamlesi ile Elon Musk, lider kripto paranın fiyatını 32.000 dolar seviyesinden 37.000 doların üzerine çıkardı.

Son zamanlarda Elon Musk, olumsuz BTC hamleleri ile anılıyor! Tepki büyüyor

Ancak son zamanlarda Elon Musk, olumsuz BTC hamleleri ile anılıyor. Ünlü milyarder, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini, Bitcoin madenciliğinin tartışmalı karbon ayak izi sorunlarıyla ilgili nedenlerle askıya aldığını açıkladıktan sonra, Bitcoin topluluğu ve Bitcoin etkileyicileri ile sert tartışmalara girdi. Bitcoin etkileyicisi ve uzmanı Anthony Pompliano gibi topluluktan bazı kişiler, Elon Musk’un yakın gelecekte yeşil Bitcoin madenciliği işini başlatmaya hazırlandığına ve şimdiye kadar sadece topluluk için soruna odaklandığına inanıyor. Bu nedenle Elon Musk’a topluluk tepkisi gün geçtikçe büyüyor.

Yine Elon Musk, Yine Bitcoin Paylaşımı! Neler Oluyor?

Daha sonra hükümetler, AB ve Çin gibi küresel ve yerel CO2 emisyonlarını azaltmanın gerekliliği hakkında aynı anlatıyı başlattıkça, BTC ile ilgili çevresel endişeler önemli bir noktaya getirilmiş görünüyor. İkincisi, şimdi BTC madenciliğini ve diğer yüksek enerji tüketen projeleri kısıtlayarak kripto para madencilerinin daha ucuz enerjiyle daha dostane yargı bölgelerine gitmesi sağlanıyor. Bir örnek olarak İran, ülkedeki büyük elektrik kesintilerinin ardından yaz sezonu için BTC madenciliğini de askıya aldı.

Elon Musk, Bitcoin ve altcoin piyasasını kolayca sallıyor!

Cuma günü, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, bir Linkin Park şarkısından bir satırla BTC’yi dumpladı. Elon Musk bu paylaşımında, Bitcoin’i etiketleyerek ve kırık bir kalp emojisi ekleyerek, ayrılan sevgili bir çiftin meme resmini yayınladı ve Bitcoin’i tekrar aşağı itti. Bu, BTC’nin yüzde 5’ten daha fazla düşmesine neden oldu. Bu durum, yine BTC ve altcoin piyasalarının Elon Musk’un tweet’lerine karşı özellikle savunmasız olduğunu gösterdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.