Yeniçağ Yazarından “Bill Gates Kripto Değil, Türkiye’den Toprak Alıyor” İddiası

Kriptocat Haber Editörü
Yeniçağ Yazarından “Bill Gates Kripto Değil, Türkiye’den Toprak Alıyor” İddiası

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut’un bir haberine göre Microsoft kurucusu Bill Gates kripto para birimi değil, Türkiye’den arazi satın alıyor.

Bulut’un “Bill Gates kripto para değil, Trakya’da toprak alıyor,” yazısına göre Gates, Edirne ve Kırklareli’nde 22 bin dönüm tarım arazisi satın alarak Türkiye’deki arazilerini 56 bin dönüme çıkardı.

Thodex  olayından bahseden yazar, haber yazısında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Merkez Bankası, kripto paraların Türkiye’de ödeme aracı olarak kullanılamayacağına karar verdiğine göre bu alanda çok ciddi bir sorun yaşandı! Yoksa, Türkiye kripto para ile kumar mı oynadı?” diye sormuştum ki, 24 saat geçmeden öncü sarsıntılar başladı ve ilk kripto para vakası patladı… Ardından Bitcoin’in değeri hızla düşmeye başladı.
Devlet paralarının, hiçbir karşılığı olmayan uydurma paralarla ortadan kaldırılmasının “tek para, tek millet, tek devlet, tek dil, tek din” ve nihayet “tek dünya devleti” hedefi için öncelik olduğunu görmek gerekiyor.

Burada “tek para” hedefinden bahseden Bulut, şu ifadeleri kullanıyor:

Tek paranın ilk hedefi, ulusal ekonomileri çökertmektir. Hiç çökmeyecek olan ekonomik değer topraktır. Dünya ekonomisi, koronavirüs kullanılarak ‘Büyük Sıfırlama’ya doğru götürülürken, Bill Gates’in bir taraftan aşı üreten kuruluşlara para yardımı yapması, diğer taraftan da ABD’nin ve dünyanın en büyük toprak ağası haline gelmesinin sebebi budur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.