Yeni Güncelleme Sonrası IOTA’da Bir İlk Yaşandı! İşte Ayrıntılar…

Kriptocat Haber Editörü
Yeni Güncelleme Sonrası IOTA’da Bir İlk Yaşandı! İşte Ayrıntılar…

28 Nisan 2021’de, IOTA protokolü Chrysalis güncellemesini başarıyla etkinleştirdi. Şimdi meraklıları, yeni IOTA’daki son kullanıcı işlevlerini deniyor.

Chrysalis-sonrası IOTA, “kimlikleri” karşılıyor

Merkezi olmayan kimlik yönetimi araçlarına hitap eden bir girişim olan Filancore GmbH, ilginç bir kilometre taşını bildirdi.

Girişimin ardındaki ekip, IOTA protokolündeki işlem kimliğini paylaştı. Bu mesaj değer aktarımı içermiyor, sadece kimlik doğrulamasını onaylıyor. Kimlikle ilgili veriler bugün 30 Nisan’da blockchain’de yayınlandı. Bu tweet ile Chrysalis aşamasında merkezi olmayan kimlik doğrulaması kamuya ilk defa açıklandı.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere IOTA, 21 Nisan – 28 Nisan tarihleri arasında Chrysalis’e geçişini tamamladı. Bu süreç hesap yönetimi politikası, cüzdan ve token geçişinde büyük bir değişikliğe yol açacaktı.

Merkezi olmayan kimlik yönetimi, blockchain ağı için odak noktası olmaya devam ediyor

IOTA’nın kurucusu Dominik Schiener, merkezi olmayan kimlik doğrulama ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere tüm işlemlerin sıfır ücrete tabi olduğunu vurguladı:

İnanılmaz! IOTA destekli kimliğimi Firefly cüzdanımda ücretsiz işlemlerle kullanmak için sabırsızlanıyorum.

Kimlik yönetimini blockchain’e taşımak, ekibin temel odak noktaları arasında bulunuyor. İlk olarak 2019’da gerçekleştirilen “Geliştirici Güncellemesi’nde” belirtilmişti.

29 Mart 2021’de IOTA Vakfı’nın kimlik lideri Jelle Millenaar, IOTA’nın kimlik çözümünün Microsoft’tan daha gelişmiş olduğunu duyurdu. Teknoloji devi, merkezi olmayan kimlik depolaması için Bitcoin benzeri ağları, Sidetree protokolünü ve Inter-Planetary File System’ı (IPFS) kullanmaya karar verdi.

Ayrıca, daha önce de bildirdiğimiz üzere ekip tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, IOTA, düzenlenmiş bir dijital varlık hizmetleri satıcısı olan Crypto Finance AG ile yakın iş birliğine devam ediyor. Crypto Finance AG, protokolün Chrysalis’e geçişini tam olarak destekledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.