“Yeni Dalgalara Şaşıracaksınız” Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Kriptocat Haber Editörü
“Yeni Dalgalara Şaşıracaksınız” Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Yazlar, özellikle altın fiyatları için piyasalar için genellikle sakin bir zamandır. Ancak OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, bu yıl altın’ın yatırımcıları yeni dalgalanmalarla şaşırtabileceğini söyledi.

Edward Moya: Altın fiyatları 1.900 dolara yükselebilir

OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya Kitco News’e verdiği demeçte, önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

Muhtemelen bu yaz çoğu insanın tahmin ettiğinden daha fazla dalgalanma göreceksiniz. Biden yönetiminden gelecek teşvikler hakkında daha iyi bir fikre sahip olacaksınız ve ayrıca vergiler konusunda biraz netlik elde edeceksiniz. Diğer joker karakter, Çin-ABD ilişkileri. Ve öyle görünüyor ki işler daha yeni gelişiyor ve bu, büyük bir güvenli sığınak hareketini tetikleyebilir.

Edward Moya’a göre, altın için bu dalgalanma mükemmel bir haber olabilir, çünkü değerli metal 1.900 dolara yükselebilir. Daha yavaş büyüme, özellikle geçen hafta ABD’nin hayal kırıklığı oluşturan iş raporundan sonra, bu görünümün önemli bir parçası.

“Yeni Dalgalara Şaşıracaksınız” Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Edward Moya: Hatta 1.900 doların çok üzerine çıkabileceğimizi iddia edebilirsiniz

Edward Moya, altın fiyatları için 1.900 dolara işaret ediyor ve şunları söylüyor:

Daha yavaş bir büyüme görmeye başlarsak, bu altın için çok olumlu olacak. Eğer ekonomi, FED’in mevcut duruşunu destekleyen bu hızla yükselen ivmenin bir kısmını kaybetmeye başlıyorsa… Altın fiyatları sonunda 1.900 dolara yükselecek. Bu, toparlanmanın nasıl gelişeceğine bağlı olacak.

Bu yaz hasta bir FED, Edward Moya’nın altın’ın yükseldiğini söylemesinin ana nedenlerinden biri ve FED’in yaz sonuna kadar açıklamasında herhangi bir değişiklik yapmayacağını belirtti. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED, varlık alımlarını azaltmak için Ağustos sonunda Jackson Hole’a kadar beklerse, altın için çok iyi olacak. Ve hatta 1.900 doların çok üzerine çıkabileceğimizi iddia edebilirsiniz. Daha uzun sürer. FED’in giderek daralan görüşmeye başlaması, altın için daha iyi. Muhtemelen, Federal Rezerv’in Haziran ayı politika kararına giderken altın’ın iyi bir destek görmesi gereken bir dönemdesiniz. Ve Temmuz toplantısından önce çok fazla pazarlama gerginliği yaşayacaksınız.

“Yeni Dalgalara Şaşıracaksınız” Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Edward Moya: Altın, daha fazla insan için yavaş yavaş yükselişe geçiyor

FED gelir eşitsizliğine odaklandığından ve iş kazançlarının yönetim kurulunda mevcut olmasını sağladığından, tam bir iyileşme elde etmek çok daha zor olacak. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED’in işini tamamlaması için, altyapı harcamalarının geçtiğini görmeniz gerekecek; ekonomi için çok daha fazla yardım görmeniz gerekecek. Bu yüzden FED’in beklentisine oldukça güveniyorum. Konaklamayı kaldıran son büyük merkez bankası olacak.

Bu görünüm, ABD ekonomisinin arka arkaya birkaç yıldız iş raporu ile şaşırmayacağı varsayımına dayanıyor ve bu noktada pek olası görünmüyor. Edward Moya, daha geniş pazarın nihayet genel olarak altın konusunda çok daha iyimser hale geldiğine dikkat çekti. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın, daha fazla insan için yavaş yavaş yükselişe geçiyor. Bir ay önce, Wall Street’in çoğunluğunun altın üzerinde düşüşe geçtiğini iddia edebilirdiniz ve şimdi tablolar değişti.

“Yeni Dalgalara Şaşıracaksınız” Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Edward Moya: Enflasyon büyük olasılıkla önce gelişmekte olan piyasalara zarar verecek ve altın’a yarayacak

Bu geniş değişimin bir nedeni, dünya çapında yükselen fiyat baskılarının ışığında artan enflasyon korkusudur. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Her kurumsal güncelleme, bu fiyatlandırma baskılarının oldukça güçlü olacağının sinyalini veriyor. Altın’ın kendini bir kez daha enflasyonist bir koruma olarak göstereceğini görmeye başlayacaksınız ve muhtemelen iyileşme sürecini göreceksiniz.

Enflasyon büyük olasılıkla önce gelişmekte olan piyasalara zarar verecek, bu da güvenlik için insanları altın’a yöneltecek ve fiziksel metale olan talebi artırmaya yardımcı olacak. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Enflasyonist baskıların etkisine sahip olduğumuz için, öncelikle gelişmekte olan piyasaları cezalandırdığımızda, altın için daha güçlü bir merkez bankası talebi göreceksiniz. Ekonomik toparlanmanın hızlandığını ve Çin ile ABD’nin ardından Avrupa’da gördüğünüz gibi, gidiyorsunuz. Altın için fiziksel talep beklentilerini iyileştirmek…

“Yeni Dalgalara Şaşıracaksınız” Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Edward Moya: Meta süper döngüsü sonunda altın’ı da etkilemeye başlayacak

Edward Moya’ya göre bakır ve kereste fiyatları söz konusu olduğunda dünyanın gördüğü meta süper döngüsü sonunda altın’ı da etkilemeye başlayacak. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Enflasyon önümüzdeki birkaç ay içinde sorun olmayacak. Ama bundan sonra gerçekten bir etki oluşturmaya başlayacak. Enflasyonist baskıların risk iştahını geniş ölçüde rayından çıkaracağı bir zaman kesinlikle gelecek. Buna Biden vergi planlarını takip etme korkuları eşlik etmelidir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.