“Yeni Dalga Yaklaşıyor!” Analistler: Bitcoin’de Spot Hacimler Düşüyor

Kriptocat Haber Editörü
“Yeni Dalga Yaklaşıyor!” Analistler: Bitcoin’de Spot Hacimler Düşüyor
  • Lider kripto para Bitcoin (BTC)’in spot hacmi sürekli düşüşte.
  • Bitcoin hakimiyeti de kısa süre önce %38’e düştü ve şu anda ise %43’ün üzerine çıktı.

Bitcoin (BTC)’in spot hacmi sürekli düşüşte! “Bu boğa sinyali”

Bitcoin fiyatı bugün 35.000 doların altına düştü ve daha sonra toparlandı. BTC şu anda geçen yıla göre %7’lik bir fiyat düşüşüyle ​​35.000 doların üzerinde işlem görüyor. En iyi kripto para biriminin fiyatı, son piyasa düzeltmesinden sonra şu anda 30 bin ila 40 bin dolar arasında hareket ediyor. Ancak on-chain veriler, yatırımcılar başka bir boğa rallisi için hazırlanırken BTC fiyatının dibe yaklaşabileceğini gösteriyor. En iyi kripto para biriminin spot hacmi, BTC’nin fiyatı ATH’sinden %50 düştüğünde bile sürekli bir düşüşte.

“Yeni Dalga Yaklaşıyor!” Analistler: Bitcoin’de Spot Hacimler DüşüyorKaynak: CryptoQuant

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, yatırımcılar genellikle bir fiyat artışı beklentisiyle varlıklarını borsalardan çıkardığından, azalan bir spot işlem hacmi genellikle Bitcoin piyasası için bir yükseliş işareti olarak görülür. Spot hacimler sürekli düşüşteyken, türev hacmi yeniden yükselişte. Bu da yatırımcıların kaldıraçla işlem yapma konusunda emin olduklarının bir başka işareti olarak yorumlanabilir.

Analistlere göre, Bitcoin’de dibe yakın olabiliriz! “Yeni yükseliş dalgası olabilir”

Mevcut piyasa kargaşasından önce, BTC rekor kıran bir çılgınlık yaşıyordu ve 2021’in başlangıcından bu yana her ay yeni bir ATH’ye ulaştı. Her ATH’den sonraki konsolidasyon aşaması uzadı, ancak Bitcoin fiyatının potansiyel bir zirveye ulaştığına dair bir işaret yoktu. Zirveden son %50’lik düşüş ise şimdi bir şeyler anlatıyor olabilir. Analistler, önceki boğa döngüleri sırasında %50’den fazla çoklu düzeltmeye işaret ettiler. Her boğa koşusu, zayıf elleri temizlemek için aşırı kaldıraçlı işlemlerin oluşturduğu köpüğü temizlemek adına bir fiyat dalgalanmasıyla birlikte gelir. 

“Yeni Dalga Yaklaşıyor!” Analistler: Bitcoin’de Spot Hacimler Düşüyor

Son piyasa düzeltmesi, yaklaşık 5-6 aylık sürekli yükselişten sonra bunlardan biriydi. On-chain analiz, analistlere göre piyasa duyarlılığının şu anda nötr olduğunu ve yukarı hareketten önce bir dibe yaklaşıyor olabileceğimizi gösteriyor. BTC hakimiyeti de %38’e düştü ve o zamandan beri şu anda %43,3’in üzerinde sürekli bir tırmanışa geçti. Analistlere göre, Biden yönetiminin ekonomiyi kurtarmak için 6 trilyon dolarlık bir paket daha duyurmasıyla birlikte, Bitcoin fiyatı kripto pazarındaki para akışından faydalanıyor. Sonuç olarak, analistlere göre mevcut veriler ışığında BTC’de yeni bir yükseliş dalgasına tanık olabiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.