Yeni Ay, Yeni ATH: Ethereum Neden Bu Yıl 10 Bin Dolara Ulaşabilir?

Kriptocat Haber Editörü
Yeni Ay, Yeni ATH: Ethereum Neden Bu Yıl 10 Bin Dolara Ulaşabilir?

Ethereum, istikrarlı bir şekilde günde %5 kazanıyor ve şimdi 2.961 dolarlık yeni bir zirveye ulaşıyor. ETH yazım sırasında ise 333 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2.879 dolardan işlem görüyor. Ancak lider altcoin için 10.000 dolarlık bir hedef verildi. Peki bu gerçekleşebilir mi?

Fundstrat Global Advisors, Ethereum için 10.000 dolarlık tahmin yaptı!

Tarihte ilk kez ETH 2.961 dolara ulaşmayı başardı ve 3.000 doları geçme yolunda ilerliyor. Bu analistlere göre, kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmasına ve Bitcoin’in piyasa değerine yaklaşmasına yardımcı olacak. Bitcoin lider kripto para birimi olmaya devam ederken, pazar payı %49’un altına düştü ve Ethereum’un pazar payı %15’e yaklaşıyor. Veri analizi platformu Skew’e göre, son ETH fiyatı yükselişi, Nisan ortasından bu yana spot ticaret hacimlerindeki artışla aynı zamana denk geliyor.

Yeni Ay, Yeni ATH: Ethereum Neden Bu Yıl 10 Bin Dolara Ulaşabilir?ETH/USD paritesi 2.950 doların üzerine çıktı – Kaynak: TradingView

Analistler, ETH fiyat artışı konusunda iyimser ve yakın gelecekte de devam edeceğini tahmin ediyor. Piyasa katılımcılarının çoğu, Ethereum fiyatının yılsonuna kadar 10.000 dolar veya üstüne çıkmasını bekliyor. Fundstrat Global Advisors, ETH fiyatına yönelik tahminini paylaştı ve fiyatın yıl içinde 10.000 dolara yükselebileceğini belirtiyorlar. Bitcoin, kısa süre önce 58.000 doları geçti ve şu anda 56.500 dolarda oturuyor.  Bitcoin ve Ethereum, değeri yükselen tek kripto para birimleri değil. Binance Coin (BNB), Dogecoin ve Litecoin de güçlü yükseliyor. 

İşte ETH’yi 10.000 dolara ulaştıracak temel nedenler

Usta analist ‘Spencer Noon’ Ethereum fiyatının 2021 yılı sonuna kadar neden 10.000 doları görebileceğini açıkladı. İşte katalizörler:

  • Ethereum Blockchain’i, yaklaşık 18 milyar dolar ödenen ortalama günlük ücret ile akranlarını gölgede bıraktığı için şu anda ETH Blockchain’i için büyük bir talep var.
  • Ethereum’daki NFT satışları hızla arttı ve son zamanlarda 600 milyon doları aştı.
  • Ether tabanlı Polygon ağı şu anda günlük işlemlerde 1 milyon dolar işliyor. Ayrıca Aave gibi en büyük DeFi projelerinden bazılarını da bünyesine kattı.
  • Ethereum Blockchain ağının şu anda olağanüstü stablecoin arzında 50 milyar dolardan fazla var.
  • Bugün itibariyle Ethereum Blockchain ağı, Bitcoin Blockchain ağının iki katı olan 30,5 milyar dolar değerinde.
  • Ethereum için günlük aktif adresler sürekli bir yükselişte ve son zamanlarda 625K’nın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Ethereum, bu yıl DeFi aktivitesinin patlayıcı büyümesiyle yavaş yavaş kurumsal düzeyde bir teknoloji olarak ortaya çıkıyor. DeFi’de kilitli olan toplam 65 milyar dolarla, DeFi projelerinin çoğu Ethereum’da.
Yeni Ay, Yeni ATH: Ethereum Neden Bu Yıl 10 Bin Dolara Ulaşabilir?

Analistler: ETH dünyanın en büyük Blockchain ağlarından biri haline gelebilir

Ethereum topluluğu şimdi ETH 2.0 güncellemesinin başlatılmasını bekliyor. Sonuç olarak analistlere göre, ETH dünyanın en büyük Blockchain ağlarından biri haline gelebilir. Son aylarda birkaç proje Ethereum’dan Binance Smart Chain (BSC)‘e taşındı ve bir dizi yeni Merkezi Olmayan Finans (DeFi) projesini çekti.

Analistlere göre Ethereum, ETH 2.0 ile DeFi pazarındaki üstünlüğünü geri kazanabilir. Daha ucuz ve daha hızlı işlemlerle analistlere göre, dünyanın en büyük ikinci Blockchain ağı, daha önce Ethereum kullanan Binance Smart Chain’den kullanıcıları çekerek bir kez daha en yaygın kullanılan ve güçlü dApp’lara ev sahipliği yapabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.