Yeni Artış Sinyali mi? Ünlü Analist Altın Fiyatındaki Hareketi Açıkladı

Kriptocat Haber Editörü
Yeni Artış Sinyali mi? Ünlü Analist Altın Fiyatındaki Hareketi Açıkladı

Fxempire analisti Christopher Lewis altın fiyatında son zamanlarda yaşanan yanlamasına hareketi bugün yazısına konu edindi. Analist sarı metal fiyatına bakış yapıyor ve fiyatın 1.900 Dolar bandına yakın seviyede yanlamasına hareket ettiğini vurguluyor.

Altın fiyatında yanlamasına hareket ne anlama geliyor?

Analist Altın fiyatı için yanlamasına hareketi “sadece zaman öldürüyoruz” şeklinde yorumluyor. Bu yorumu yaparken analist Altın fiyatının çevreleyen enflasyonun yükselip yükselmeyeceği şeklinde bir soru ile de karşı karşıya olduğunu vurguluyor. Lewis ayrıca piyasanın eninde sonunda bir tür katalizör bulacağını düşündüğünü ancak şu anda sadece büyük bir rakamın etrafından dolaştıklarını belirtiyor.

Lewis sarı metalde, 1850 dolar seviyesinin özellikle 50 günlük EMA ona doğru ulaşmaya başladığından, önemli miktarda desteğe sahip olduğuna vurgu yapıyor. Yatırımcılara yönelik olarak önemli bir hatırlatmada bulunarak “unutmayın, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma görmüştük ve bu nedenle, muhtemelen dikkat etmemiz gereken şeyin, dağılmış olduğumuz gerçeği olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullanıyor. Analist, daha büyük bir hamle için daha yükseğe çıkmak için mücadele ediyormuşuz gibi bir hava içinde olduğumu belirtiyor.

Yeni Artış Sinyali mi? Ünlü Analist Altın Fiyatındaki Hareketi Açıkladı

TÜFE rakamlarına vurgu

Analist özellikle TÜFE rakamlarına vurgu yapıyor. Analiste göre TÜFE rakamları bize enflasyonda neler olup bittiğine ve altın fiyatına dair yükseliş bekleyip bekleyemeyeceğimize dair bir fikir verebilir. Analiste göre enflasyon güçlenmeye devam ederse, bu durum altını daha da yukarı itebilir ve belki de 1900 dolar seviyesine ve ardından sonunda 2100 dolar seviyesine sarı metal ulaşabilir.

Diğer taraftan analist sarı metalde kendi pozisyonuna da vurgu yaparak 200 günlük EMA’nın altına düşene kadar altın satıcısı olmayacağını ifade ediyor. Kriptokoin.com olarak sarı metalin on fiyatına baktığımızda 1.893 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.