Yazılım Şirketi Palantir, Bitcoin’i (BTC) Bilançolarına Eklemeyi Düşündüklerini Açıkladı

Kriptocat Haber Editörü
Yazılım Şirketi Palantir, Bitcoin’i (BTC) Bilançolarına Eklemeyi Düşündüklerini Açıkladı

Savunma sanayisi ve büyük şirketler için yazılım ve tahlil araçları üreticisi olan Palantir, Wall Street varsayımlarını geçerek birinci çeyrekte %49 gelir artışı bildirdi. Şirket ayrıyeten bilançolarına Bitcoin (BTC) ekleme planlarından da bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2003 yılında Peter Thiel, Joe Lonsdale, CEO Alex Karp ve öbürleri tarafından ortaklaşa kurulan Palantir, işini büyük ölçüde bilgi tahlili yazılımı için kârlı hükümet muahedeleri üzerine kurdu. Şirket, hükümet gelirinin 208 milyon dolara ulaştığını söyledi. Ayrıyeten, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki güçlü büyüme ile çeyrek boyunca ticari segmentini de güçlendirdi. Toplam ticari gelir 133 milyon dolara ulaştı.

Kripto Para Üniteleri Masada

Palantir, şirketin açıklamasında kripto para ünitelerinin “kesinlikle masada” olduğunu söyleyerek bilançosuna Bitcoin eklemeyi düşündüğünü ekledi. Firma ayrıyeten, Bitcoin’i bir ödeme hali olarak kabul ediyor.

Şirket, geçen Eylül ayında New York Borsası’nda pay başına 10 dolarlık açılış süreciyle direkt listeleme yoluyla halka açıldı. Birinci fiyat, Palantir’e 16,5 milyar dolarlık bir piyasa bedeli verdi ve şirket o vakitten beri paha kazandı. Firma Pazartesi günü kapanış prestijiyle 30,44 milyar dolar kıymetindeydi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.