Yatırımcıların Bitcoin ve Altcoin Satmasının Gerçek Nedeni Bulundu!

Kriptocat Haber Editörü
Yatırımcıların Bitcoin ve Altcoin Satmasının Gerçek Nedeni Bulundu!

Bitcoin ve Altcoin satışının ardındaki temel nedenin ne olduğunu kripto para yatırımcıları çok merak ediyor. Konuyla ilgili bir açıklama geldi. Long, piyasaların artık Bitcoin’i güvenli bir şekilde tahmin edebildiğini ve kripto para fiyatlarının muhtemelen kredi piyasalarıyla yüksek bir korelasyon sergileyeceğini ifade ediyor.

Bitcoin ve Altcoin satışı

Avanti Financial’ın kurucusu ve CEO’su, Tether’in stablecoin rezervleri hakkındaki son açıklamasının geçen hafta altcoin satışlarına katkıda bulunmuş olabileceğini iddia ediyor. Cumartesi günü attığı twette Caitlin Long, Tether’in (USDT) rezervlerindeki düşüşünün “kısa vadeli, düşük riskli, likit menkul kıymetlere değil, kredi varlılarına yatırıldığını ifade etti. Avanti CEO’su, traderların toplam risklerini azaltmak için diğer kripto para birimlerini satmaya kendilerini mecbur hissettiklerini iddia etti. Çünkü 58 milyar dolarlık piyasa değeri ile altıncı sırada yer alan stablecoin, bir kredi piyasası düzeltmesinin ortasında diğer token’leri düşürme potansiyeline sahip.  Long, “Tether rezervlere bu şekilde yatırım yaparak fiili bir kredi hedge fonu olarak kalırsa, piyasalar artık Bitcoin ve kripto fiyatlarının muhtemelen kredi piyasalarıyla yüksek bir korelasyon sergileyeceğini güvenle tahmin edebilir” açıklamasında bulunuyor.

Rezerv düşüşü

Long ayrıca yetkililerin Tether’in rezerv düşününüm ardından hala stablecoinleri azaltmayı seçebileceklerini, ancak kripto endüstrisinin düzenleyici açıklıktan yararlanabileceğini söyledi:

“Şu anda endüstri için en iyi şeylerden biri, stabilecoinleri ABD düzenleyicilerine, özellikle de Fed ve SEC’e uygun hale getirmek olacaktır. Stablecoinler, kripto ile ABD doları arasında çok önemli köprülerdir.”

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Tether Holdings Limited raporuna göre, USDT desteğinin %75,85’i nakit ve benzerlerinden oluşuyor. Bu kategorinin %65,39’unu ticari senet oluşturuyor. CEO’nun yorumları, Bitcoin (BTC) fiyatının bazı borsalarda 46.000 $’ın altına düşmesinin ardından geldi. Kripto para birimi BTC son yedi günde 525’ten fazla düşüş yaşadı.  Ancak, Tether’in kripto para piyasasında nasıl bir rol oynadığı belirsizliğini koruyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.