Yatırımcılar Panikle Satarken, Balinalar Bu Altcoin’den Alıyor! “Yükselebilir”

Kriptocat Haber Editörü
Yatırımcılar Panikle Satarken, Balinalar Bu Altcoin’den Alıyor! “Yükselebilir”

Son verilere göre, büyük Ethereum yatırımcıları, indirimli olarak daha fazla lider altcoin ETH’den biriktirmeye devam ediyor.

  • Son birkaç gün içinde korku, belirsizlik ve şüphe kripto para piyasasını ele geçirdi.
  • Balinalar, Ethereum’u indirimli olarak satın almak için yatırımcılar arasındaki olumsuz duygulardan yararlanıyor gibi görünüyor.
  • Artan satın alma baskısı analistlere göre, önündeki direnç eksikliği göz önüne alındığında ETH’yi tüm zamanların en yüksek seviyelerine itebilir.

Lider altcoin Ethereum’da balinalar dipleri satın alıyor

Ethereum, kripto piyasasındaki son çöküşün ardından büyük bir destek duvarının üzerinde stabilize oldu. Veriler, “balina” yatırımcılarının sayısında ETH’nin 3.000 dolara yükselmesine yardımcı olabilecek bir artış olduğunu gösteriyor. Kripto para piyasasında yakın zamanda yaşanan bir gerileme, birçok yatırımcının önceki yatırımlarını satarken paniğe kapılmasına neden oldu.

Yatırımcılar Panikle Satarken, Balinalar Bu Altcoin’den Alıyor! “Yükselebilir”

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne (CFGI) göre, piyasa katılımcıları arasındaki iyimserlik, bir yıldan fazla bir süredir kaydedilen en düşük seviyelere düştü. Fiyatlar panoda düştükçe, CFGI “korku” olarak kabul edilen 27 değerine düştü. Ancak, olumsuz yatırımcı tutumları genellikle diğer yatırımcılara kar etme fırsatı sunar ve büyük “balina” yatırımcıları, indirimli Ether satın alma belirsizliğinden yararlandı.

Ağa yaklaşık dokuz balina katıldı! “Fiyatı 3.000 dolara taşıyabilirler”

Ethereum’un arz dağıtım tablosu, 10.000 ila 1.000.000 ETH’ye sahip adres sayısının geçen hafta %0,70 arttığını gösteriyor. Bu süre içinde ağa yaklaşık dokuz balina katıldı. Artan balina sayısı ilk bakışta önemsiz görünebilir. 

Bununla birlikte, yüksek net değere sahip bireylerin ETH’de 25 milyon ila 2,5 milyar dolar arasında olduğu düşünüldüğünde analistlere göre, satın alma baskısındaki ani artış milyarlarca dolara dönüşebilir. IntoTheBlock’un In/Out of the Money Around Price (IOMAP) modeli, ETH’nin şu anda istikrarlı desteğin üzerinde işlem gördüğünü ortaya koyuyor. 

Yatırımcılar Panikle Satarken, Balinalar Bu Altcoin’den Alıyor! “Yükselebilir”

Analistler: Satın alma baskısındaki ani artış milyarlarca dolara dönüşebilir

İşlem geçmişine göre, önceden 200.000’den fazla adres 2.270 ila 2.300 ABD doları arasında yaklaşık 10.000.000 ETH satın aldı. Bu devasa talep engeli analistlere göre, daha fazla aşağı yönlü baskıyı emebilir, zira bu bariyer içindeki sahipler, yatırımlarının “Out of the Money” olduğunu görmek için her şeyi yapabilirler.

Düşüş durumunda analistlere göre, fiyatların toparlanmasına yardımcı olmak için daha fazla altcoin bile satın alabilirler. 2.270-2.300 dolarlık destek bölgesi olduğu sürece analistlere göre, Ethereum muhtemelen 3.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesine yükselecek. Ancak bu engel aşılırsa analistlere göre, 1.900 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi yakın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.