Yatırımcılar Neden MATIC, AAVE ve ALPHA’dan Ralli Beklemeli?

Kriptocat Haber Editörü
Yatırımcılar Neden MATIC, AAVE ve ALPHA’dan Ralli Beklemeli?

Yatırımcılar yeni bir ralli beklentisi içerisinde. Altcoin rallisi, 2021’in başından beri daha az bilinen altcoinler tarafından yönetiliyor. ALPHA’nın 2021’in başındaki 0.33 $ seviyesinden Nisan 2021’de 2.13 $ seviyesine yükselmesi, altcoin rallisinin aslında beklenen bir sonucu.

Sadece ALPHA yalnız değil, MATIC ve AAVE gibi en iyi DeFi tokenleri, hem altcoin düşüşleri hem de ralliler aracılığıyla 2021’de ana akım medyada geri dönüş hikayelerinde yer aldı.

Ralli ve Altcoinler

ALPHA’nın ticaret hacmi son 24 saatte %50’nin üzerinde düşmüş olsa da, DeFi tokenı, spot borsalardaki yüksek volatilitesi ve likiditesi nedeniyle giderek daha popüler hale geldi.

Binance ve FTX gibi en iyi spot borsa piyasalarında ALPHA’ya talep var. Binance piyasalarındaki ticaret hacmi, toplam ticaret hacminin büyük ölçüde %50’sine karşılık geliyor. ALPHA’nın fiyatı, Binance’in USDT piyasasındaki fiyat hareketine bağlı. Bu, diğer en iyi altcoinlere kıyasla nispeten yüksek likiditeye işaret ediyor.

Yatırımcılar Neden MATIC, AAVE ve ALPHA’dan Ralli Beklemeli?

Lunarcrush’ın yukarıdaki grafiğine göre, ALPHA için volatilite, diğer çoğu altcoin’den farklı olarak, fiyat rallisi ile neredeyse orantılıdır.

CEX ve DEX’ten alınan verilere göre, mevcut fiyat seviyesinde dolaşımdaki arzda ALPHA’nın sadece %2,4’ü piyasada.

Şu anda 56 Milyon ALPHA da altcoin talebini sürdürüyor. ALPHA için yeni likidite madenciliği döneminin duyurulması, tokenı borsalar genelinde spot piyasalarda talebini artıran traderlar için kazançlı hale getirdi.

MATIC’in Artışı

MATIC örnekleminde, altcoin en son benzer bir hamle yaptığında, şimdi fiyat tablosuna göre yaptığı gibi, sonraki 30 günde fiyat %1200’ün üzerinde arttı.

Benzer bir hareket, MATIC’in fiyatını Haziran ayına kadar 5 dolara çıkarıyor. 1.5 aydan fazla bir süredir konsolide edildikten sonra, altcoin’in yükselmesi bekleniyor.

Ek olarak, MATIC şu anda ETH’nin yaptığı kadar çok işleme yakın işlem yapıyor. ETH’nin 1.5 Milyon işlemine karşı MATIC 1.2 Milyon işlem yapıyor. MATIC’in piyasa değeri Ethereum’dan 60 kat daha az olsa da, MATIC şu anki boğa koşusunda az değerli bir altcoin olarak ortaya çıktı.

AAVE Örneği

AAVE’nin likiditesi en önemli özelliğidir ve Uniswap’te sürekli olarak artmaktadır. Son zamanlarda yeni bir aylık zirveye ulaştı.

Glassnode’dan gelen verilere göre, Uniswap’teki likidite şu anda zirvede. AAVE’nin fiyat hareketi büyük ölçüde yüksek likiditesine karşılık geliyor.

Traderlar kısa vadede en iyi DeFİ tokenları karşısında AAVE’nin önemli bir fiyat artışı yapmasını bekliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.