Yatırımcılar Elon Musk’a Bu Altcoin ile Kazan Kaldırdı!

Kriptocat Haber Editörü
Yatırımcılar Elon Musk’a Bu Altcoin ile Kazan Kaldırdı!

Elon Musk’ın değişken piyasa üzerindeki sınırlamak için Stopelon adlı yeni bir altcoin piyasaya sürüldü. STOPELON, şu anda yaklaşık 8 milyon dolarlık piyasa değeri ile 0.000015 dolar değerinde. Elon Musk’a isyan amacıyla piyasaya sürülmüş bir diğer coin olan F***ELON ise 1.67 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 150.000 doların altında.

Yeni altcoin, Musk’ın piyasa üzerindeki etkisini sınırlamak istiyor

Kripto para birimleri, Elon Musk’ın satış dalgasına yol açmasından sonra düşüşe devam etti ve yazım sırasında Bitcoin, 34.000 dolar civarından işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere CryptoWhale adlı bir Twitter hesabı, aşağıdaki tweet’i attı ve Musk’ın aldığı nefret üzerine Tesla’nın elindeki BTC’leri satsa şaşırmayacağını söyledi:

Musk’ın “Gerçekten” diye yanıt vermesiyle pek çok kripto para birimi düşüşe geçti. Mevcut düşüşün sebebinin Musk olmadığı düşünülse de, geçtiğimiz hafta yatırımcılar Musk’ın tweet’leri nedeniyle kan ağladı. STOPELON coin’inin websitesinde yer alan bir açıklama, “Musk’ın Twitter hesabıyla kripto para piyasasını sorumsuzca manipüle ettiğini” söylüyor.

Tesla hisselerinin düşürülmesi amaçlanıyor

Yatırımcılar Elon Musk’a Bu Altcoin ile Kazan Kaldırdı!

Ekip, daha ünlü hale geldikten sonra Tesla hisselerinin tam kontrolünü ele geçirmeyi planlıyor. Öte yandan F***ELON altcoin’inin arkasındaki ekip, hedeflerinin token’ın değerinin Tesla’nın hisse fiyatını aşmasını sağlamak olduğunu belirtiyor. Ekip, bu hedeflerini influencer’ları ve ücretli grupları kullanarak, tokeni sosyal medyaya yayarak gerçekleştirmeyi planlıyor.

Stopelon’ın kurucu topluluğu ise “Elon Musk, Twitter hesabıyla kripto para piyasasını sorumsuzca manipüle ediyor. Narsist bir milyarder gibi insanların portföyüyle şekermiş gibi oynuyor. YETER diyoruz. Bu nedenle STOPELON’ı yarattı,” ifadelerini kullanıyor. Benzinga’ya göre, Stopelon’un planı, proje aracılığıyla toplanan sermayeyi Tesla hisselerinin kontrolünü ele geçirmek ve Musk’ı kovmak için kullanmak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.