Yatırımcılar Bu Konuya Dikkat Etmeli: Ethereum’un Uzun Vadeli Yatırım Getirisi Potansiyeli

Kriptocat Haber Editörü
Yatırımcılar Bu Konuya Dikkat Etmeli: Ethereum’un Uzun Vadeli Yatırım Getirisi Potansiyeli

3000 $ seviyesine neredeyse yaklaşan Ethereum traderların portföylerinde yer verdiği 1 numaralı altcoin olarak dikkat çekiyor.

Kısa vadeli ve uzun vadeli getirileri yüksek olan hodlerların altcoin’i olarak Ethereum piyasaya damgasını vurdu. 3000 $’a yükselirken ETH, yol boyunca birçok düşüşlerle birlikte satın alma fırsatı ve ayrıca kar alımı fırsatları sundu. ETH, bu altcoin sezonunda Bitcoin ve altcoinlerle birlikte yükseldi. Ancak, ETH’nin geleceğinden emin olmayan analistler var

Ethereum Nereye Gider?

Ethereum Sanal Makinesi’nin (merkezi olmayan veri işlevlerini işleyebilen küresel bir bilgisayar ağı) kullanımı için ödeme yapmak üzere kullanılan dijital varlık olan ETH’nin fiyatı, 2020’nin başından bu yana %907 arttı ve altcoin’in piyasaya çıktığı 2015 yılından bu yana fiyat %85,587 arttı.

Bu rakamlar, Two Prime Digital Assets raporundan alınan verilere dayanıyor. ETH’nin bu oranda kurumsallaşmış olması gerçeği, ETH’nin kurumsal piyasasının doymuş olduğuna işaret edebilir. Ek olarak, ETH gibi temel sorunlar değişmezdir ve sansürlenebilir. İşlemlerin geri alınmasını destekler ve geliştiriciler karar verip oy verdiğinde kuralların değiştirilebilmesi, uzun vadede bunu öngörülemez hale getirir.

Metrikler söz konusu olduğunda, 0.1 Ethereum tutan adreslerin sayısı yakın zamanda 4,7 Milyon ile tüm zamanlar rekoru kırdı.

Ancak sıfır olmayan adreslerin sayısındaki artışın ETH’nin büyümesine işaret etmediğini söyleyeceğimiz gibi popülariteye de işaret ettiği söylenebilir. Daha fazla sayıda sıfır olmayan adres, traderların ve talebin yükselişine ve ETH ağında balina birikimi veya büyük işlemlerin eksikliğine işaret edebilir.

Yatırımcılar Bu Konuya Dikkat Etmeli: Ethereum’un Uzun Vadeli Yatırım Getirisi Potansiyeli

Son iki ayda yatırım getirisini göz önünde bulundurursak, fiyat 1400 $’dan 2800 $’a neredeyse iki katına çıktı. Bu artış ETH’yi uzun vadeden ziyade kısa vadeli karlı altcoinler kategorisine taşıyor. Çünkü geri çekilme bekleniyor. Kısa vadede fiyatta düzeltmeler olabilir. Ancak toparlanma da söz konusu.

Yatırımcılar Bu Konuya Dikkat Etmeli: Ethereum’un Uzun Vadeli Yatırım Getirisi Potansiyeli

Yukarıdaki tabloya göre, ETH’nin yatırım getirisi 90 günlük bir dönem ve bir yıllık dönem için neredeyse aynıdır. Yaklaşık % 115 gibi bir yüzdeye karşılık geliyor. Peki bu durum yatırımcılar için ne anlam ifade ediyor?

Uzun vadeli HODLerlar için yatırım getirisinde bir değer kazanmamaktadır. Ancak kısa ve orta vadede Ethereum’u elinde tutan traderlar için 100 günden daha az bir dönem önemli karların alındığı anlamına geliyor.

Bu istatistikler, analistleri şüphe içerisinde olmaya itiyor. Çünkü Bitcoin gibi en önemli varlıklarla karşılaştırıldığında ETH’nin uzun vadeli yatırım getirisi potansiyeli konusunda analistler ortaya net bir durum koyamıyorlar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.