Yatırımcılar Bitcoin’lerini Hızla Çekiyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

Kriptocat Haber Editörü
Yatırımcılar Bitcoin’lerini Hızla Çekiyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

Glassnode’dan gelen analiz verileri Bitcoin verileri çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Verilere göre yatırımcılar BTC’lerini borsalardan çekiyorlar. Borsalar BTC girişi ise oldukça düşük durumda. Peki bu durum ne anlama geliyor

Bitcoin borsalardan çıkıyor

Glassnode tarafından sağlanan veriler, Bitcoin’in Kasım ayından bu yana en hızlı şekilde borsalardan çıktığını gösteriyor. Yine Glassnode’dan alınan başka bir grafik, borsalara yönelik olarak BTC giriş hacimlerinin büyük bir düşüşe geçerek azaldığını gösteriyor.

Glassnode analitik ajansından alınan bir tabloya göre, borsalardaki Bitcoin net transfer hacmi endeksi geçen yılın Kasım ayından bu yana en düşük seviyeye geriledi. Bu durum, yatırımcıların Bitcoin’lerini borsalardan soğuk cüzdanlara taşıdıklarını gösteriyor. Şimdi yatırımcıların, kripto para birimi dünyasının amiral gemisi olan BTC’nin yeni zirvelere doğru yükselmesini bekledikleri görülüyor. Böylece, satma niyeti olmadan BTC’lerini ellerinde tutmaya devam ediyorlar. Glassnode tarafından paylaşılan daha fazla veri, Bitcoin borsa giriş hacminin 7 günlük hareketli ortalamasının 17 ayın en düşük seviyesine gerilediğini gösteriyor.

Hükümetler Bitcoin’i benimsemeye başladı

Kriptokoin.com olarak yer verdiğimiz üzere, Orta Amerika’da küçük bir ülke olan El Salvador’un başkanı, Twitter avatarına popüler Bitcoiner özelliğini ekledi: “lazer gözler.” Otuz dokuz yaşındaki Nayib Bukele, Bitcoin’in ülkede yasal para birimi olarak kabul edileceğine bir yasa tasarısını Meclise gönderdikten sonra bu hamleyi yaptı.

Ülke, Lightning ödeme mobil uygulaması Strike ile şimdiden bir ortaklık kurdu. Ayrıca Arjantin, Bolivya ve Brezilya arasında yer alan Paraguay’da parlamenter Carlitos Rejala’nın Twitter profil fotoğrafında “lazer gözleri” görüldü. Son tweetine göre, ülke hükümeti PayPal ödeme devi ile bir Bitcoin projesi başlatmak üzere.

Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.