Yatırım Devinin CEO’sundan Dogecoin’e Sert Eleştiri: Sadece İnanç!

Kriptocat Haber Editörü
Yatırım Devinin CEO’sundan Dogecoin’e Sert Eleştiri: Sadece İnanç!

Digital Currency Group’tan Barry Silbert, Dogecoin (DOGE)’nin değerini yalnızca ortak bir inançtan aldığına inanıyor. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Dogecoin’e sert eleştirilerde bulundu. Barry Silbert, DOGE’nin 37 milyar dolar değerinde olmadığını belirtti. Silber kripto para biriminin değerinin herhangi bir fayda yerine “ortak bir inançtan” geldiğini iddia ediyor. 5 Mayıs’ta Dogecoin’in piyasa değeri Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere 90 milyar doları aşmıştı.

Dogecoin eleştirisi

Silbert, 8 Mayıs’ta meme coin için düşüş yönlü görüş belirtirken sahiplerini kârlarını Bitcoin’e yöneltmeye davet etmişti. Tesla CEO’su Elon Musk, aynı gün “Saturday Night Live” programının sunuculuğunu yaptı. Ancak bu etkinlik tipik bir “haber satmak” etkinliği şeklinde algılandı. DOGE yüzde 30’un üzerinde değer kazanmasının ardından sonraki günlerde etkili düşüşler yaşadı. CoinMarketCap’e göre Dogecoin şu ana kadar toparlanamasa da 39 milyar dolarlık piyasa değeriyle yedinci en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Yatırım Devinin CEO’sundan Dogecoin’e Sert Eleştiri: Sadece İnanç!

DOGE kalmak için burada

Silbert, Dogecoin topluluğunun baş düşmanı olarak ortaya çıkmış olsa da, köpek temalı kripto paranın “en tutkulu” topluluklardan birine sahip olduğu için burada kalacağını kabul ediyor. Dogecoin’in reddit’teki alt dizisi yakın zamanda 2 milyon takipçiyi aştı. Bu yılın başlarında Dogecoin, Google arama ilgisinde Bitcoin’i de aştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.