Yatırım Devinin CEO’su: Dogecoin Değeri Bu Seviyelere Düşecek!

Kriptocat Haber Editörü
Yatırım Devinin CEO’su: Dogecoin Değeri Bu Seviyelere Düşecek!

Dogecoin çılgınlığını “nihai kumar ticareti” olarak adlandırdıktan sonra Barry Silbert, DOGE’nin 37 milyar dolar değerinde olmadığı için piyasa değerinin 1 milyar doların altına düşeceğini tahmin etti. Digital Currency Group’un Kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, Dogecoin’in 37 milyar dolar değerinde olmadığına inanıyor. Silbert Dogecoin değerinde 1 milyar doların altına önemli bir düşüş öngördü. Yine de eski Grayscale CEO’su, DOGE’nin tutkulu topluluğu nedeniyle “kesinlikle” ortadan kalkmayacağını sözlerine ekledi.

DOGE 37 milyar dolar değerinde değil

2013’ün sonlarında gün ışığına çıkmasına rağmen, Shiba Inu’dan ilham alan meme coin, Elon Musk’ın sürekli sosyal desteğinin ardından sekiz yıl sonra gerçek bir yıldız oldu. Hızla değerlenen fiyat, çok sayıda taklitçiye yol açtı. Ancak aynı zamanda perakende yatırımcıların ve hatta kitle iletişim araçlarının dikkatini çekti. İnsanlar kripto para dünyasından çıkan bir sonraki sıcak gündemi belirlemek için hareket ettiler. Bununla birlikte, birçok kimse, hızla yükselen ve 0.75 Dolara gelen fiyatın balon durumunun açık bir işareti olduğunu savundu. Digital Currency Group’un arkasındaki adam Barry Silbert bunlardan biri gibi görünüyor. Yakın tarihli bir Twitter paylaşımında Silbert, “DOGE’nin zamanla ne hale gelebileceğini görmekten gerçekten heyecan duyduğunu” söyledi ancak fiyatın böyle gitmeyeceğini de vurguladı. Silber’in ayrıca “1 milyar doların altına geri döneceğini” belirterek DOGE için şiddetli bir çöküş öngördüğünü belirtmekte fayda var. Sözleri gerçekleşirse, Dogecoin’in fiyatı 0,01 doların çok altına düşecek

Nihai Kumar Ticareti

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Silbert, meme coin ile ilgili gelecekteki olumsuz fiyat görüşlerini vurguladıktan sonra nedenlerini açıkladı. Dogecoin’i “nihai kumar ticareti” olarak adlandırdı. Sonuç olarak Silbert, çoğu insanın beklediğinden daha yakın olabilecek bu momentum bir kez ortadan kalktığında, mevcut koin sahiplerinin DOGE’den diğer sıcak paralara geçeceğine inanıyor. Silbert ayrıca “Bir şeyin tüm değeri, yararlılık veya faydadan değil, ortak bir inançtan geliyorsa, o şey aşırı değerlidir. Bunun için başka bir isim kullanmak gerekiyor ancak ben kullanmak istemiyorum” diyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.