Yapı Kredi Mobil’den Kripto Para Borsalarına Para Transferi Mümkün Olacak

Kriptocat Haber Editörü
Yapı Kredi Mobil’den Kripto Para Borsalarına Para Transferi Mümkün Olacak

Türkiye’nin kıymetli bankalarından Yapı Kredi, kullanıcılarına bir yenilik sundu. Son vakitlerde giderek daha da ilgi gören kripto para ünitelerinin alım-satımının yapılabildiği kripto para borsalarına para transferi artık Yapı Kredi Mobil’den gerçekleştirilebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kullanıcılar, Yapı Kredi Mobil’den Btcturk ve Paribu kripto para borsalarına IBAN yahut hesap bilgisi girmelerine gerek kalmadan 7/24 para gönderebilecek. Kullanıcıların, kripto para borsalarına süratlice para göndermek için “Kripto Platform İşlemleri” menüsünden istedikleri kurumu seçip yalnızca meblağ bilgisi girmeleri kâfi olacak. 

Hususla ilgili açıklamada bulunan Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan, şu tabirleri kullandı:

“Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri vakit ve yerde en süratli ve konforlu biçimde ulaşmak istiyor. Bu kapsamda müşterilerimizin ferdî ve kurumsal 800’ün üzerinde bankacılık sürecini çarçabuk gerçekleştirebildiği Yapı Kredi dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle, Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen Btcturk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Taşınabilir aracılığıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de dijital bankacılık alanında örnek ve öncü  konumumuzu sürdürerek yeni teknolojileri en kullanışlı formda müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.