XRP Yatırımcıları SEC’e Kazan Kaldırdı: Protesto Başladı!

Kriptocat Haber Editörü
XRP Yatırımcıları SEC’e Kazan Kaldırdı: Protesto Başladı!

XRP yatırımcılarının artık sabır taşı çatlamış durumda. Tam da kripto para piyasası bir boğa koşusuna başlamışken SEC hamlesi geldi. Açılan dava sonrası Ripple ciddi anlamda etkilendi. Şimdi birkaç XRP sahibi bugün erken saatlerde SEC merkezinin dışında bir protesto düzenledi

XRP yatırımcılarından SEC’e çağrı

SEC binasının önünde toplanan bir grup kripto para yatırımcısı SEC’e “Kriptodaki Savaşı Durdurun” çağrısından bulundu.  Kripto para sahipleri, ajansın dağıtık defter teknolojisi şirketi Ripple’a karşı açtığı davayı protesto etmek için Cuma günü Washington DC’deki ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu merkezinin dışında toplandı. Düzenleyiciden “kripto savaşını” durdurmasını ve eski başkan Jay Clayton’ın iddia edilen çıkar çatışmasını soruşturmasını talep ediyorlar. Göstericiler, “Kripto Paralar Konusunda İkiyüzlülüğünüzü Durdurun”, “Kripto Para Bir Suç Değildir” ve “Yaşam İçin XRP” gibi mesajlar içeren pankartlar açtılar.

XRP Yatırımcıları SEC’e Kazan Kaldırdı: Protesto Başladı!

XRP Ordusu ayrıca Change.org dilekçesini bu ayın başlarında SEC’e sundu ancak şimdiye kadar ajanstan bir cecvap gelmiş değil. Kripto para birimi XRP’nin sahipleri de müdahil olma talepleriyle birlikte kendilerini Ripple davasına sokmaya çalışıyorlar. Ripple davasının seyrinin gerçekten de fiyata önemli ölçüde etki ettiği görülüyor. Bu nedenle kripto para birimi alanındaki traderlar şu anda XRP yatırımı yapmaktan uzak duruyorlar. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere davanın seyri bundan sonra yapılacak yatırımcıları net bir şekilde belirleyecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.