Winklevoss İkizleri, FED’in Bitcoin’i (BTC) Güçlendirdiğine İnanıyor

Kriptocat Haber Editörü
Winklevoss İkizleri, FED’in Bitcoin’i (BTC) Güçlendirdiğine İnanıyor

Winklevoss ikizleri, son on yılda epeyce büyük bir yükseliş gösteren Bitcoin’in (BTC) hala en az 10 kat artmaya eğilimli olduğunu sav etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2021 Bitcoin konferansı sırasında Anthony Pompliano ile konuşan Gemini kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss, hala Bitcoin sahibi olduklarını ve en azından fiyat 500.000 dolara ulaşana kadar bekleyeceklerini belirttiler. Ek olarak ikizler ABD dolarının bir “shitcoin” olduğunu söylediler.

Winklevoss ikizleri 2012 yılında büyük ölçülerde Bitcoin satın alarak, Bitcoin’i benimseyen en ünlü şahıslar ortasında yer alıyorlar. Konferans sırasında kardeşler, varlığı birinci satın aldıklarında kıymetinin 100-130 dolar bandında yer aldığını söz ettiler. İkizler o günden bu yana varlıklarının USD ölçüsünden büyük bir kıymet kazandığını görmelerine karşın, ellerindeki parayı yakın vakitte elden çıkarmayı planlamıyorlar. Onlara nazaran Bitcoin 500.000 dolar düzeyine ulaşabilir.

İkizler Bitcoin’in bu derece yükselme eğilimi olduğunu zira altının daha âlâ bir versiyonu olduğunu söz ettiler. Wall Street ve öbür kurumların Bitcoin alanına girmesinin ana nedeni olarak COVID-19 pandemisini ve hükümetlerin aksiyonlarını özetlediler. ABD dolarını “shitcoin” olarak isimlendiren ikizler. FED’i “Bitcoin‘in en büyük destekçisi” olarak nitelendirdiler.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.