Wells Fargo, Kripto Para Piyasasına Giren En Son Bankacılık Devi Oldu

Kriptocat Haber Editörü
Wells Fargo, Kripto Para Piyasasına Giren En Son Bankacılık Devi Oldu

Wells Fargo, bu yaz varlıklı müşterileri için bir kripto para ünitesi stratejisi eklemeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Business Insider’a nazaran, San Francisco merkezli bankacılık devi Wells Fargo, haziran ortasına kadar varlıklı müşteriler için kendi kripto para ünitesi stratejisini eklemeye hazırlanıyor. Wells Fargo Yatırım Enstitüsü (WFII) lideri Darrell Cronk, bankanın artık kripto paraları “geçerli bir yatırım yapılabilir varlık” olarak gördüğünü sav ediyor:

“Kripto para ünitesi dalının geçerli bir yatırım varlığı olmasına müsaade veren gelişiminin bir çeşit evrimine ve olgunlaşmasına şahit olduğumuzu düşünüyoruz.”

Şu an itibariyle Wells Fargo, kripto para ünitesi tahlili için durum tespiti yapmanın son basamaklarında. ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan’ın da güçlü müşteri talebi nedeniyle bu yaz bir Bitcoin fonu oluşturması bekleniyor.

Bu ayın başlarında Goldman Sachs, kripto para masasını bu ayın başlarında yine başlattıktan sonra özel bir kripto para ünitesi ticaret grubunun kurulduğunu da duyurmuştu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.