Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i, Bitcoin (BTC) ile Çalışan Dijital Bankaya Yarım Milyar Dolarlık Yatırım Gerçekleştirdi

Kriptocat Haber Editörü
Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i, Bitcoin (BTC) ile Çalışan Dijital Bankaya Yarım Milyar Dolarlık Yatırım Gerçekleştirdi

CNBC’nin haberine nazaran Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i, Brezilya merkezli dijital banka Nubank’a yarım milyar dolarlık USD yatırımı gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yatırımın en değerli noktası, Nubank’ın Easynvest aracılık şirketini satın alması ve iki finans firmasının müşterilerine Bitcoin ETF’ine yatırım yapmalarına müsaade vermeyi planmasıdır.

Nubank ve Easynvest, 2020 sonbaharından bu yana müzakerelere devam ediyor ve satın alma sürecinin bu yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Warren Buffett, kripto para topluluğu tarafından bilindiği üzere önde gelen Bitcoin zıtları ortasında yer alıyor. Buffett daha evvel yaptığı bir röportajda, Bitcoin’den “fare zehiri” olarak kelam etmişti.

Kripto para topluluğunun değerli isimlerinden ve Tron (TRX) Vakfı’nın CEO’su Justin Sun, geçtiğimiz yıl Buffett ile bir yemek yemişti. Bu yemeğin akabinde Sun, Buffett’a cüzdanında az ölçüde Bitcoin ve Tron barındıran bir akıllı telefon armağan ettiğini Twitter hesabından paylaşmıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.