Wall Street Emektarı: Bitcoin’e Değil Bu Altcoin’lere Sahibim!

Kriptocat Haber Editörü
Wall Street Emektarı: Bitcoin’e Değil Bu Altcoin’lere Sahibim!

Dünyaca ünlü yatırım uzmanı ve Bianco Research Başkanı Jim Bianco, Ethereum (ETH) dahil olmak üzere bir dizi benzer potansiyelli altcoin projesine sahip. Ancak Jim Bianco, Bitcoin (BTC) satın almaktan kaçındığını belirtiyor. Peki bunun nedeni nedir?

Jim Bianco, Ethereum dahil olmak üzere bir dizi altcoin projesine sahip!

Ünlü yatırımcı ve Bianco Research Başkanı Jim Bianco, yatırımcılar Bitcoin ve altcoin piyasalarındaki devasa çift haneli fiyat dalgalanmalarıyla baş edebilirlerse, sonunda galip geleceklerini belirtiyor. Ayrıca Jim Bianco, daha yüksek volatilite potansiyeli gördüğü için Bitcoin yerine ETH’ye yatırım yaptığını da vurguluyor. Bitcoin ve kripto para birimi piyasası, artan fiyat dalgalanmaları ile bilinir. Piyasada çift haneli yüzde düşüşleri ve artışları yeni bir şey değil ve son birkaç hafta yaşanan olaylar bu anlatıyı yeniden doğruladı. Bitcoin, ayılar kontrolü ele geçirmeden önce 50.000 dolar civarındaydı. Ancak Elon Musk ve Çin’den gelen olumsuz haberlerin etkisiyle BTC değerini sert bir şekilde düşürdü. 

Wall Street Emektarı: Bitcoin’e Değil Bu Altcoin’lere Sahibim!

Birkaç gün içinde BTC fiyatı, saatler içinde 10.000 dolar toparlamadan önce 30.000 dolara kadar düştü. Altcoin’ler ise her zmanki gibi %50 veya daha fazla fiyat düşüşleriyle durumu daha da kötüleştirdi. Bu tür gelişmeler önemli kayıplara yol açsa da Bianco Research Başkanı Jim Bianco, bu gelişmelerin sonunda yatırımcıların galip geleceğine inanıyor. Bununla birlikte Bianco Research Başkanı, kripto para piyasasının büyük olasılıkla gelecekte de bu tür dalgalanmalar yaşayacağı konusunda uyarıyor. Bianco Research Başkanı konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ancak, önümüzdeki birkaç ay veya birkaç yıl içinde gelecek olanlarla, geçen hafta gördüklerimizin çok daha fazlasını sindirmeniz gerekecek.

Ünlü yatırımcı, portföyünün en önemli bölümünü ETH’ye bağlıyor

Jim Bianco, açıklamalarının devamında Bitcoin ve altcoin piyasasının önemli potansiyelini özetledi, ancak “kontrol dışı kumarhane” zihniyetine sahip yatırımcıların gerçek sorun olduğunu belirtti. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere,  analistlere göre, en son çöküş büyük olasılıkla çok fazla kaldıraçlı pozisyondan kaynaklandı ve yatırımcılar günler içinde milyarlarca doların piyasadan tasfiye edildiğini gördü. Jim Bianco, BTC’nin 20.000 dolara ve ETH’nin 1.400 dolara ulaştığı parabolik fiyat artışından hemen önce 2017’de kripto para piyasasına girdiğini söyledi.

Wall Street Emektarı: Bitcoin’e Değil Bu Altcoin’lere Sahibim!

Şu anda Jim Bianco, bir “kripto para birimi varlık sepetine” sahip, ancak ilginç bir şekilde içinde Bitcoin yok. Bunun yerine ünlü yatırımcı, gelecekteki performansına olan inancı nedeniyle portföyünün en önemli bölümünü lider altcoin ETH’ye bağlıyor. Yine de Jim Bianco, hisse senetleri de dahil olmak üzere diğer risk varlıklarıyla daha bağlantılı olduğu için insanların kripto para piyasasına biraz yatırım yapması gerektiğini belirtiyor. Bianco Research Başkanı konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Üç veya dört yıl önce durum böyle değildi. Ama şimdi durum böyledir. VIX endeksi gibi borsada daha yüksek finansal piyasa oynaklığı elde edersek, bu kripto para birimine bir inanç olarak yardımcı olabilir. Evet, yeni bir düzeltmeye ihtiyacımız var ve bu düzeltme…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.