Wall Street Efsanesi Uyardı: Sıradaki Dev Kripto FUD’u Bu!

Kriptocat Haber Editörü
Wall Street Efsanesi Uyardı: Sıradaki Dev Kripto FUD’u Bu!

Wall Street veteranı Caitlin Long, Bitcoin (BTC) ve kripto para ekosistemindeki bir sonraki büyük FUD’ın (korku, belirsizlik ve şüphe) fidye yazılımı saldırıları şeklinde gelebileceğini ve bu saldırılara karşı koymak için daha fazla düzenlemenin gerekli olduğunu söyledi.

Caitlin Long: Kripto paralarda fidye yazılımı saldırıları FUD olabilir

Long’un bu öngörüsü, Michael Saylor ve Elon Musk’ın bir Bitcoin madencilik konseyinin kurulmasını önermek amacıyla el ele vermelerinin ardından geldi. Kriptokoin.com olarak dün akşam saatlerinde bildirdiğimiz üzere Elon Musk, Michael Saylor aracılığıyla Kuzey Amerika’daki BTC madencileri ile bir görüşme yaptığını açıklamıştı. Musk uzunca bir süredir enerji FUD’ına neden olurken, pek çok kişiyi şaşırtan şey, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın katılımı oldu. Long, Bitcoin madenciliğinin geleceğini tartışmak için iki milyarder arasındaki toplantının FUD’ın zirvesi olduğunu söylüyor.

Bugün Elon Musk ve Michael Saylor ile Bitcoin’de enerji FUD’ının zirvesine ulaştık mı? Bitcoin’in enerji kullanımı hakkındaki yanlış bilgiler akıllara durgunluk veriyor. Birçok FUD dalgasını görmüş biri olarak, bence bir fidye yazılımı bir sonraki FUD dalgası olacak.

Wall Street Efsanesi Uyardı: Sıradaki Dev Kripto FUD’u Bu!

Bitcoin topluluğu, Musk ile Kuzey Amerika’daki madencilerin kapalı kapılar ardındaki görüşmelerinden memnun değildi. Bitcoin ağının merkezi olmadığı gerçeğiyle birlikte bu “kapalı” toplantıların yalnızca FUD yaydığı düşünülüyor. Bir kullanıcı, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu tam bir fiat saçmalığı… S2X hissiyatı alıyorum… Bitcoin madencileri en kârlı olan enerjiyi kullanmalıdır, bu insanlık için büyük fayda sağlar. Hangi enerjinin temiz, hangisinin ‘kirli’ olduğunu öğrenmek için ‘Kutsal Madencilik Konseyine’ gerek yok.

Bitcoin madencilik konseyi fikri kötü mü?

Topluluk, Bitcoin ağında yapılan herhangi bir değişiklik, seçilmiş bir azınlığın tekelinde olamayacağı konusuna dikkat çekiyor. Birçoğuna göre Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin çevre için kötü olduğuna dair FUD’ı yaymakla kalmadı, şimdi de madencilik konseyi oluşturarak karar alma sürecini merkezileştirmeye çalışıyor.  Caitlin Long, Bitcoin geliştiricilerinin ağ ile ilgili bir değişiklik talep ettiği 216 teklifine işaret ederek, bu tarz konuların her zaman konuya açık olarak tartışılması gerektiğini vurguladı.

Madencilerin Bitcoin’i kontrol etmediklerini hatırlatmak isteriz. Kullanıcılar kontrol eder. Kanıt için User Activated Soft Fork’a bakın. Bu arada, madencilerin elektrik maliyetlerini düşürmeye yönelik zaten net bir ekonomik teşviki var. Piyasalar çalışıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.