Vitalik Buterin Uyardı: Böyle Giderse Ethereum Bitcoin’i Geçebilir!

Kriptocat Haber Editörü
Vitalik Buterin Uyardı: Böyle Giderse Ethereum Bitcoin’i Geçebilir!

Vitalik Buterin, Ethereum’un bir kripto rallisi yaşanması durumunda muhtemelen Bitcoin’i geçebileceğini söylüyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Perşembe günü CNN’de yaptığı açıklamada, teknolojisi bugün olduğu yerden gelişmezse Bitcoin’in geçilmesinin kesin olduğunu belirtti.

Ethereum Bitcoin’i geçebilir

Ethereum’un Bitcoin’in piyasa değerini aşma şansı olduğunu belirten Buterin proof of work ile ilgili endişelerin “kesinlikle gerçek” olduğunu belirtti. Bitcoin için kaynak tüketiminin çok büyük olduğunu belirten Vitalik bu durumun dünyayı yıkacak bir şey olmadığını ancak BTC için bir dezavantajlı durum ortaya koyduğunu belirtti. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Ethereum’un, Proof of Stake (PoS) consensus algoritmasına geçtikten sonra güç tüketimini tahmini yüzde 99,95 oranında azaltması bekleniyor.

Kripto bir balonun içinde

Çarşamba günü yaşanan çöküşün hemen ardından Buterin, kripto para alanının “kesinlikle” bir balon içinde olduğunu ancak ne zaman biteceğini tahmin edemediğini belirtti. Alanın özellikle son zamanlarda giderek daha fazla büyüdüğüne ve bir çok yeni token’in alana girdiğine vurgu yapan Buterin, ölçeklenebilirlik konusunun çözüme kavuşturulması gereken bir konu olduğunu yineledi. 6.7 milyar dolar değerinde Shiba Inu (SHIB) token yaktıktan sonra 27 yaşındaki Rus-Kanadalı programcı, rızası olmadan kendisine herhangi bir token göndermeme talebini yineledi:

Her şeyden önce, bu projelerin çoğunu gerçekten iyi bilmiyorum veya anlamıyorum. Bu yüzden onları onaylayamıyorum.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.