Vitalik Buterin, Elon Musk’a Çıkıştı: DOGE’den Korkmuyorum!

Kriptocat Haber Editörü
Vitalik Buterin, Elon Musk’a Çıkıştı: DOGE’den Korkmuyorum!

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, meme token’ini geliştirmek için DOGE geliştiricileriyle çalışmaya açık olduğunu söyleyerek yeniden gündeme geldi. Bu durum, iki kripto para birimi arasında bir köprü şeklinde meydana gelebilir. Kriptokoin.com olarak daha önceden de belirttiğimiz üzere  Buterin, Elon Musk’ın Dogecoin’i Bitcoin’den daha iyi hale getirme konusundaki yorumlarını eleştirmiş ve bunun göründüğü kadar kolay olmadığını belirtmişti.

DOGE korkulacak bir varlık mı?

Buterin’in yukarıda belirttiğimiz vurgusu çoğu kimse tarafından bir küçümseme olarak algılandı. Hatta Musk Buterin’e cevap verirken “DOGE’den kork” ifadesini bile kullandı. Ancak sözlerine açıklık getiren Buterin yalnızca teknik zorluklara işaret ettiğini söyledi. Dahası, Buterin DOGE’dan korkmak yerine DOGE’u sevdiğini vurguladı.

Dogecoin’e desteğini gösteren örnekler veren Ethereum patronu, bir zamanlar Japonya’yı ziyaret ettiğini ve meme coin’e ilham veren gerçek doge ile tanıştığını söyledi. Diğer taraftan her yıl düzenlenen Ethereum Devcon konferansları da Dogecoin’i kabul ediyor. Bu yılki Devcon, Kolombiya, Bogata’da gerçekleşecek. Ancak organizatörler ilk Ağustos tarihini ertelediler ve bunun ne zaman olacağı konusunda henüz ayrıntı vermediler. Tesadüfen, web sitesi ana sayfasında bir DOGE karakterinin bulunduğunu da belirtelim.

Vitalik Buterin, Elon Musk’a Çıkıştı: DOGE’den Korkmuyorum!

Dogecoin ile çalışmak ne anlama geliyor?

Dogecoin ile çalışan Ethereum’a gelince, Buterin Dogecoin’den Ethereum’a köprü fikrini beğendi ancak bunun ETH 2.0 için bir köprü olduğunu ima etti. Bununla birlikte Buterin, ağ üzerinde çalışan Wrapped DOGE şeklinde bir token öngörüyor.

Buterin, köprüleme ve birlikte çalışabilirliğin henüz emekleme aşamasında olan kavramlar olduğunu kabul ediyor. Diğer taraftan Dogecoin’in Ethereum’un yaptığı gibi proof of work aşamasından proof of stake aşamasına dönüşmesi için herhangi bir planı olmadığından yaklaşım, bu ikisi arasındaki birlikte çalışabilirliği daha karmaşık bir mesele haline getiriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.