Vitalik Buterin Dogecoin Yorumuyla Şaşırttı: En İyilerdendi…

Kriptocat Haber Editörü
Vitalik Buterin Dogecoin Yorumuyla Şaşırttı: En İyilerdendi…

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den bugün ilginç bir Dogecoin yorumu geldi. Buterin kendisine gönderilen meme coin’leri bağışladığı zaman stres dolu bir 2 gün geçirdiğini vurguladı. Buterin ayrıca Dogecoin yatırımı ile ilgili olarak da şu ana kadarki en iyi yatırımı olduğu vurgusu yapıyor.

Buterin ve Dogecoin vurgusu

Kriptokoin.com olarak daha önce de yer verdiğimiz üzere Buterin Hindistan’da kontrol altına alınmayan Covid-19 vakalarından dolayı bu ülkeye yardım etmek amacıyla Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON) ve Akita Inu (AKITA) gibi kripto para birimlerinden oluşan bir sepet ile yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık bir bağış yapmıştı. Şimdi Buterin yaptığı en iyi yatırımın DOGE olduğunu belirterek bu kripto para birimine esin kaynağı olan köpeği Japonya’da iken ziyaret ettiğini belirtiyor. 2016 senesinde 25.000 DOGE aldığını belirten Buterin daha sonra bunları çok yakın bir zamanda 4.3 milyon Dolara sattığını ve gelirini de GiveDirectly’ye bağışladığını ifade ediyor.

Vitalik Buterin Dogecoin Yorumuyla Şaşırttı: En İyilerdendi…

Rakamlar arasındaki uçuruma bakıldığında Buterin’in bu satıştan ciddi anlamda kâr elde ettiği görülüyor. Buterin’in yardım hamlesinin kripto para topluluğunda son derece olumlu karşılandığını ve ciddi anlamda takdir topladığını belirtelim. Ethereum kurucusu zaman zaman bu yardım faaliyetleriyle gündeme gelse de ETH2.0’daki gecikmeler sebebiyle de eleştirilerin odağında yer alıyor. Buterin’in proje üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı ve herhangi bir aksaklığa yer vermemek adına işini sağlama aldığı belirtiliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.