Veriler Konuşuyor: “Bu 2 Altcoin, Güçlü Ralliler Yapabilir!”

Kriptocat Haber Editörü
Veriler Konuşuyor: “Bu 2 Altcoin, Güçlü Ralliler Yapabilir!”

Şu anda Bitcoin ve Altcoin piyasasında toplu bir duraklama ve belirsizlik var. Bitcoin’in 40.000 Dolar’lık direnci aşamadığı için, diğer altcoinler de hareket etmek için mücadele ediyor. Ancak bazı varlıkların temel ağlarına ve gelişmelerine bağlı olarak iyileşmesi bekleniyor. Uniswap ve Polkadot, teknik olarak sağlam iki proje. Ancak mevcut piyasa eşiğini aşamadılar. Bununla birlikte, bu varlıkların her ikisinin de grafiklerde başka bir güçlü ralli sergilemesi sadece bir zaman meselesi olmalı.

İki Altcoin: Uniswap ve Polkadot

Uniswap, mevcut fiyat aralığının üzerine çıkmak için mücadele ederek piyasadaki 25 Dolar aralığının yakınında konsolide olmaya devam etti. Bununla birlikte, verilere göre, en son protokolü önceki sürümüne göre zaten öncelikli durumda. Uniswap V3, Mayıs ayı başlarında piyasaya sürüldü ve resmi olarak V3 hacmine çevrildi.

Veriler Konuşuyor: “Bu 2 Altcoin, Güçlü Ralliler Yapabilir!”

İstatistikler, hem V2 hem de V3’ün Mayıs ayında 65 milyar doların üzerinde işlem hacmini kolaylaştırdığını, yani Ocak ayının 26 milyar dolarlık rekorunun neredeyse 3 katı olduğunu gösteriyor. Beklendiği gibi Uniswap, protokolü piyasa payının %50’sinden fazlasını elinde tutarak DEX ekosistemine hakim olmaya devam etti. Ek olarak, protokol, tüm ağ işlemlerinin %25’inden sorumlu olan Ethereum zincirindeki etkinliğe de hakim olmaya devam ediyor. Polkadot ile ilgili olarak, fiyat artışıyla doğrudan ilişkili olmayan, ancak gelecekteki ağ büyümesi için hayati önem taşıyan doğrulayıcı ağını organik olarak geliştirmeye devam ettiği görülüyor. Bir yıldan kısa bir sürede Polkadot, 3.75 milyon işlem ve 344.198 aktif hesapla blokları tamamladı. Ek olarak, Kusama, 7.66 milyon blok ve 100.000’den fazla aktif hesap üreterek rekor kırdı. Her ikisi de 25.000’den fazla aktif adayla birleştirilmiş 1097 doğrulayıcı tarafından güvence altına alınmıştır.

Veriler Konuşuyor: “Bu 2 Altcoin, Güçlü Ralliler Yapabilir!”

Bu faktörler fiyat artışına nasıl yardımcı oluyor?

Yakın zamana kadar, kripto varlıklarının değeri çoğunlukla duyguya, FUD’a ve ara sıra destansı oranların yükseliş rallisine dayanıyordu. Bununla birlikte, 2020’nin başından beri, Bitcoin dışındaki diğer blok zincirlerinin gerçek değeri kabul edildi ve takdir edildi. Ethereum buna güçlü bir örnek teşkil ediyor ve Uniswap, Polkadot gibi kripto para birimleri de benzer bir hedefi paylaşıyor. Bu projeler, UNI’nin önde gelen DEX’lerin merkezi borsalara karşı argümanı ile güçlü bir işlevselliğe dayanmakta. Polkadot için, muhtemelen ETH’nin rakiplerinden biri ve dApp test ağı (yani Kusama), DeFi’nin daha fazla merkez aşaması alması nedeniyle daha fazla önem kazanacak.   

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.