Veri Analiz Şirketi Santiment, Ethereum’u (ETH) Yorumladı, Polygon (MATIC) Konusunda Uyardı

Kriptocat Haber Editörü
Veri Analiz Şirketi Santiment, Ethereum’u (ETH) Yorumladı, Polygon (MATIC) Konusunda Uyardı

Kripto para tahlil firması Santiment, Ethereum (ETH) ve son periyodun çok konuşulan kripto para ünitesi Polygon (MATIC) için sıradaki atılımları kıymetlendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Santiment, Ethereum’un cüzdan aktifliğinin arttığını ve Mayıs ayının sonundaki “panik satışından” bu yana faal mevduat ölçüsünün azaldığını ortaya koydu. Şirket ayrıyeten, “yükseliş istikametinde yeterli bir işaret” olarak değerlendirdiği kitle hassaslığının şu anda düşüş eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Santiment, Ethereum ağındaki gas fiyatlarının düştüğüne ve bu yılın Ocak ayının ortasından bu yana şahit olunmayan düzeylere geri döndüğüne dikkat çekiyor. Düşük gas fiyatları, Santiment’ın en güzel akıllı mukavele platformu konusunda optimist olduğunu belirtmesine neden oldu:

“Ethereum 2.800 dolar civarında seyrediyor ve önde gelen kripto para ünitesi için olumlu sinyallerden biri, fiyatlarının Ocak ortasındaki düşük düzeylere geri dönmesidir. Süreç başına yalnızca 5.48 dolar ortalama gas fiyatıyla bu, yatırımcıların varlıklarını daha rahat hareket ettirmelerine imkan tanıyor.”

Santiment, birinci on Ethereum cüzdanı tarafından toplu olarak tutulan ETH sayısının tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yaklaştığını ve bunun tarihî olarak varlık için bilhassa yükseliş sinyali olduğunu ekliyor:

“En büyük 10 Ethereum balina cüzdanı, tutulan arz açısından yeni bir dönüm noktasına yanlışsız ilerliyor. Şu anda 19.08 milyon ETH’ye sahip olan bu en büyük adresler, fiyat 4.300 doların üzerine çıkmadan üç hafta evvel tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 19.25 milyon ETH’ye sahipti.

Ethereum ölçeklendirme tahlili Polygon’a gelince Santiment, rallide satış yapan MATIC balinalarının düzeltme sırasında yine birikim yaptığını söylüyor:

“100.000 ila bir milyon token’a sahip MATIC balinaları biriktiriyor. Görünüşe nazaran bir müddettir rallide satış yapıyorlar. Ve artık bu taban düzeylerinden satın almaya başlıyor.”

Veri Analiz Şirketi Santiment, Ethereum’u (ETH) Yorumladı, Polygon (MATIC) Konusunda UyardıKaynak: Santiment

Santiment, MATIC’in kesin olarak yükseleceğini söylese de Market Value to Realized Value (MVRV) ölçümünün öteki bir büyük ralli başlamadan evvel daha fazla düzeltmenin gerekebileceğine dair birtakım sinyaller gösterdiğine dikkat çekiyor.

MVRV, bir kripto para ünitesinin piyasa kapitalizasyonunu gerçekleşen kapitalizasyonuna böler; bu, mevcut fiyata nazaran halihazırda dolanımda olan tüm kripto paraların ortalama kârını/zararını gösterebilir. Santiment MVRV’ye dayanarak, MATIC’in şu anda biraz çok pahalı olduğunu söylüyor:

“Genel olarak, MATIC’in MVRV’si bir sorun ve bir mühlet daha sorun olarak kalacak. Ne olursa olsun, bedelsiz bölgeye girene kadar daha fazla düzeltmeye muhtaçlık var.”

Firma MATIC konusunda hala yükseliş yanlısı ve yatırımcıların blokzinciri ölçeklenebilirlik platformunu değerlendirirken göz önünde bulundurması gereken üç istatistik de sundu:

“Genel olarak, şu anda düşüşten daha fazla yükseliş işareti var. İzlenecek şeyler:

Faal cüzdanlar

Balina süreç sayısı

Balina davranışı (token’ların dağılımı)”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.