VeChain ve DNV, Blockchain Tabanlı İlk Tüp Bebek Uygulamasını Başlattı

Kriptocat Haber Editörü
VeChain ve DNV, Blockchain Tabanlı İlk Tüp Bebek Uygulamasını Başlattı

VeChain, DNV ve Çin’in en değerli sıhhat tesislerinden biri olan Renji Hastanesi ile birlikte blockchain’in teknoloji potansiyelini yeni bir dala taşıdı. Ortaklar, In-Vetro (IVF) -dölleme, tüp bebek- için blok zinciri tabanlı bir hizmet uygulaması olan MyBaby’yi piyasaya sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uygulamanın gayesi bayanlara ve ailelerine tüp bebek sürecini yönetmeye ve düzgünleştirmeye yardımcı olacak bir araç sağlayarak bu sürecin gerilimini azaltmaktır. Uygulama, hastanelerin daha âlâ bir data idaresi hizmeti sunmasına imkan tanır ve ailelerin bebeklerinin gelişimini takip etmelerine yardımcı olabilir. Ayrıyeten uygulama, korkuyu, depresyonu ve bu süreçle bağlantılı gerilimi azaltmak için faydalı bir araç haline gelmek üzere oluşturulmuştur. VeChain Vakfı hususla alakalı olarak şunları söyledi:

“Amacımız hayatlarının bu şiddetli etabında on binlerce ve daha fazla bayan ve aileye inanç ve duygusal takviye sağlamak.”

Çin’de, tüp bebek pazarının önümüzdeki 4 yıl içinde 2,8 milyar doları aşması bekleniyor. Uygulama, VeChain’i büyüyen bir pazarın merkezinde konumlandıracak ve Renji Hastanesi’nin Yardımcı Üreme Servis Merkezi ile gelişiminde etkin bir rol oynayacak halde ayarlanmıştır.

Bu tesiste her yıl yaklaşık 400.000 hasta tedavi ediliyor ve VeChain ile hastane, daha şeffaf olacak ve bilgi güvenliği sağlayacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.