Varlık Yöneticisi Ruffer’ın Bitcoin (BTC) Varlıklarını Sattığı Ortaya Çıktı

Kriptocat Haber Editörü
Varlık Yöneticisi Ruffer’ın Bitcoin (BTC) Varlıklarını Sattığı Ortaya Çıktı

The Times tarafından 6 Haziran’da yayınlanan bir habere nazaran, Ruffer kısa vadeli Bitcoin bahsinden süratli bir biçimde 1.1 milyar dolar kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiltere varlık idaresi firması, Şubat ayında konumunun yarısını sattıktan sonra Nisan ayında tüm varlıklarını sattığını söyledi. Satım süreci Bitcoin’in 14 Nisan’da 64.854 doları aştığı vakit gerçekleştirildi.

Ruffer’ın Bitcoin’den çıkmasının bir nedeni de, karantinalar sona erdiği için gençlerin etkin olarak alım satım yapmayı bırakmasını beklemesidir.

Daha evvel aktardığımız üzere Ruffer, birinci olarak Aralık ayında 600 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Ruffer’ın yatırım yöneticisi Hamish Baillie, şirketin gelecekte Bitcoin’e yatırım yapmama üzere bir kararının olmadığını söylüyor:

“Çok varlıklı bir stratejiniz varsa, farklı biçimlerde davranan şeyler hakikaten yardımcı olur. Tüm farklı varlıklarınız tıpkı dinamiklerle hareket ediyorsa, çoklu varlık olmanın bir manası yoktur.”

Bitcoin‘i çevreleyen çevresel telaşlardan bahseden Baillie, bunu “yanlış bilgi” olarak niteledi ve oyun sanayisinin aslında daha fazla elektrik tükettiğini söyledi. Ayrıyeten, madenciliğin %70’e varan kısmının yenilenebilir kaynaklardan sağlandığına dikkat çekti.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’in güç tüketimine yönelik tenkitlerinin akabinde dal yeşil alternatiflere yönelmeye başlamıştı. Square ve Blockstream’in güneş gücüyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi kurma planlarını da bu gayretlerin sonuncusunu temsil ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.