VanEck’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ETN’leri Euronext’te Listeleniyor

Kriptocat Haber Editörü
VanEck’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ETN’leri Euronext’te Listeleniyor

SEC, VanEck’in Bitcoin ve Ethereum borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) potansiyel onayını tartışırken, şirket yurtdışında iki borsada süreç gören eser ile ilerliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block’un haberine nazaran VanEck’in Bitcoin ve Ethereum ETN’leri Hollanda ve Fransa’daki (ETN) Euronext borsasında listelenecek. VanEck Europe CEO’su Martijn Rozemuller bir basın açıklamasında, “Bitcoin ve Ethereum, piyasada en büyük iki kripto para ünitesi olarak sağlam bir yer edindiler. Öbür varlık sınıflarıyla düşük korelasyonları nedeniyle, çeşitlendirmek için enteresan bir fırsat sunuyorlar” tabirlerini kullandı.

Eser genişlemesi, Kasım ayında Almanya’nın Deutsche Börse Xetra’sında süreç gören bir tahvilin (ETN) piyasaya sürülmesinden aylar sonra geldi. Şirket, 2019’dan bu yana SEC onaylı bir Bitcoin ETF’si çıkaran birinci ABD firması olmaya çalışıyor. VanEck ayrıyeten bu ayın başlarında SEC’e Bitcoin ETF’inden sonra bir de Ethereum ETF’i için müracaatta bulunmuştu.

ETN Nedir?

Investopedia’da yer alan tanıma nazaran borsada süreç gören tahviller (ETN’ler), temel bir menkul değer endeksini izleyen ve pay senedi üzere büyük bir borsada süreç yapan teminatsız borçlanma senetleri çeşitleridir. ETN’ler tahvillere misal lakin faiz ödemeleri yoktur. Bunun yerine, ETN’lerin fiyatları pay senetleri üzere dalgalanmaktadır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.