Uzmanlar: Bu 7 Altcoin, Elon Musk’un Radarında Olabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Uzmanlar: Bu 7 Altcoin, Elon Musk’un Radarında Olabilir!

Elon Musk’un, Bitcoin’i küçümseyen açıklamaları bazı altcoin projelerine yaradı. Milyarder Musk, Ripple (XRP) gibi “sürdürülebilir” kripto para birimleri için büyük bir kazanç sağladı ve gözleri onlara çevirdi. Bu kapsamda uzmanlara göre, Elon Musk’un radarında olabilecek 7 altcoin projesi var.

Elon Musk’un, Bitcoin’i küçümseyen açıklamaları bazı altcoin’lere yaradı

Tesla CEO’su Elon Musk, avukat John Deaton’a göre Ripple’a bağlı XRP kripto para birimine “en iyi reklam kampanyasını” verdi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, milyarder Musk Tesla’nın ödemelerde artık Bitcoin’i kabul etmeyeceğini duyurdu. Ünlü milyarder, bu kararın çevresel kaygılar nedeniyle alındığını belirtti. Milyarder Musk’un açıklamaları nedeniyle BTC fiyatı 57.400 dolardan 45.000 dolara kadar düştü ve 12 bin dolardan fazlasını aniden sildi.

Tesla ayrıca Bitcoin’in elektriğinin yüzde birinden daha azını kullanan bir alternatif aradığını da belitti.  Konuya yönelik yapılan açıklamanın son kısmında, “Bitcoin’in kullandığı enerjinin yüzde 1’inden daha azını tüketen diğer kripto para birimlerini inceliyoruz.” şeklinde ifadeler yer alıyordu. XRP sahiplerini Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan davasına dahil etme çabasına öncülük eden John Deaton, artık daha fazla genel kapsamın sürdürülebilir para birimlerine ayrılacağına inanıyor.

Uzmanlar: Bu 7 Altcoin, Elon Musk’un Radarında Olabilir!

İşte uzmanlara göre, Elon Musk’un radarında olabilecek 7 altcoin

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve diğer üst düzey yöneticiler, XRP’nin yeşil kredisi hakkında çok sesli davrandılar. Yakın tarihli bir röportajda Brad Garlinghouse, altcoin projesinin Bitcoin’den 10.000 kat daha enerji verimli olduğunu iddia etti. Bu arada, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, bir numaralı kripto para biriminin, baskın kripto para olarak kalması için güce aç proof of work mekanizmasını terk etmesi gerektiğini öne sürdü. Geçen ay Ripple, tüm Blockchain’leri karbonsuzlaştırmak için Crypto Climate Accord’a katıldı.

Tesla CEO’su Elon Musk bomba gibi bir duyuruda, şirketinin Bitcoin’in elektriğinin yüzde birinden daha azını tüketen diğer kripto para birimi alternatiflerini araştırdığını söyledi. XRP, elbette, tek “yeşil” rakip olmaktan çok uzak. Şu anda Tesla tarafından kabul edilebilecek olan meme kripto para birimi olan Dogecoin, Scrypt madencilik algoritması nedeniyle Bitcoin’den daha verimli. Elrond Network CEO’su Beniamin Mincu, Elrond’un buna “çözüm” olduğunu söyledi. Uzmanlara göre, Elon Musk’un radarında olabilecek diğer altcoin’ler “Stellar, Algorand, Cardano ve Nano” gibi sürdürülebilir kripto para birimleridir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.