Usta Analist Korkuttu: Bitcoin Bu Seviyelere Dalabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Usta Analist Korkuttu: Bitcoin Bu Seviyelere Dalabilir!

Bitcoin yukarı yönlü bir harekete geçmek için yoğun bir mücadele içerisinde yer alıyor. Önde gelen altcoinler %25’e varan kayıplar kaydederken, Bitcoin 31 bin dolara düştükten sonra toparlanma çabasında.

Bitcoin fiyat hareketi

Piyasa long pozisyonların tasfiyesini beklediğinden, önde gelen kripto para birimi için önümüzdeki yol kasvetli görünüyor. Bazı analistler kısa vadede son derece volatil bir piyasa tespit ederken, birkaçı da piyasa öngörülerinde karışık duygular sergiliyor. Bitcoin için bir sonraki durak, piyasanın iki yöne gidebileceğini belirten analist William Clemente tarafından tahmin edildi. Geçtiğimiz aylarda BTC piyasasının esas olarak sürekli bir boğa koşusuna yöneldiğini doğrulayan analist, hala büyük ölçüde kendi öngörüsüne bağlı kalıyor. Bununla birlikte, son açıklamasında, Clemente, halihazırda mücadele eden varlık olan Bitcoin’in en son 17 Aralık 2020’de gördüğü bir fiyat işareti olan 20.000 $’a kadar düşürebilecek aşağı yönlü bir salınım olasılığına ihtimal veriyor.

Usta Analist Korkuttu: Bitcoin Bu Seviyelere Dalabilir!

BTC toparlandıkça şaşırtıcı bir eğilim ortaya çıkıyor

Analistlerin defalarca belirttiği gibi mevcut boğa piyasası, kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirildi. Bununla birlikte, yeni veriler, traderların artık piyasada zayıf bir halka olmadığını gösteriyor. Aslında, traderlar, büyük satışta yer alıyor gibi görünen büyük oyunculardan daha fazla Bitcoin satın almaya başladılar. , Kriptokoin.com olarak baktığımızda peki bu durum ne anlam ifade ediyor? Bitcoin almaları tehlikenin geçtiğini gösteriyor mu? Elbette ki bu durum, piyasanın tehlike bölgesinde olduğuna dair bir işaret değil. Clemente, farklı taraflardan alım ve satımın, piyasanın “artık toplam zararla satmadığı” gerçeğini ortadan kaldırmadığını açıklıyor ki bu durum analiste göre Bitcoin için kesin bir toparlanmanın işareti olarak görülüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.