Usta Analist: Bu Altcoin’ler Altın Günlerini Yaşamaya Yakın!

Kriptocat Haber Editörü
Usta Analist: Bu Altcoin’ler Altın Günlerini Yaşamaya Yakın!

Ünlü kripto para etkileyicisi ve analisti Nicholas Merten, kripto pazarındaki likiditenin Bitcoin’den altcoin projelerine kaydığını söylüyor.

Nicholas Merten: İnsanlar sermayelerini diğer altcoin projelerine devrediyor

Başarılı analist Nicholas Merten, 444.000 YouTube abonesine, BTC‘nin çılgınca yükseliş modelinin kesintiye uğradığı Nisan ayının ortalarına kadar, 2021’in ilk birkaç ayında sürekli olarak daha yüksek fiyatlara ulaşacağı bir modele yerleştiğini söyledi. Nicholas Merten konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Trend tersine dönüyor ve likidite piyasanın dışına çıkmaya başlıyor. Ya insanlar para kazanıyor ve oyuna geri dönmüyor ya da başka bir yere gidiyor. Ve hepinize karşı dürüst olmalıyım: İnsanlar ne kadar insanların sadece para kazandığını düşünse de sahile gidiyorlar, emekli oluyorlar… Hayır… Balinalardan günlük yatırımcılara kadar kripto piyasasında bu durumda çoğu insan sermayelerini diğer kripto para birimlerine devrediyor. Yani bu durumda, altcoin’lere…

Usta Analist: Bu Altcoin’ler Altın Günlerini Yaşamaya Yakın!

Nicholas Merten: Uniswap, Chainlink ve Ethereum büyük bir yükseliş için hazırlandı

Nicholas Merten, Ethereum‘un (ETH) Nisan ayında elde ettiği kazançları geride bırakacağını tahmin ederek daha büyük bir yükseliş için hazırlandığını öne sürüyor. Ayrıca analist, Bitcoin forku Litecoin’in (LTC) Bitcoin çiftinde (LTC/BTC) etkileyici kazançlar elde etmeye hazır olduğuna dikkat çekiyor.

Yatırımcının izlenecek altcoin listesindeki bir sonraki proje, en son güncellemesi Uniswap v3’ü bu Çarşamba başlatan merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap (UNI)’dır. Nicholas Merten, bunun “Bitcoin’e karşı önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin üzerinde bir çıkış için katalizör” sinyali verebileceğini söylüyor. Nicholas Merten ayrıca en iyi oracle projesi Chainlink’te (LINK) yükselişe geçti. CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken LINK son yedi günde %32,3 arttı.

Usta Analist: Bu Altcoin’ler Altın Günlerini Yaşamaya Yakın!

Nicholas Merten: Küçük ve orta büyüklükteki altcoin projeleri çok yakında altın günlerini yaşayacak

Genel bir sektör olarak merkezi olmayan finans (DeFi), analiste göre yeni bir yatırım dalgasının ortasında yatırımcılara daha fazla BTC kazanmaları için avantajlı bir fırsat sunuyor. Analist, gözler hala yukarıda bahsedilenler gibi büyük hacimli oyuncularda olsa da orta ve küçük ölçekli projelerin yakın gelecekte güçlü bir ralli ile karşı karşıya kalabileceğini belirtiyor. Nicholas Merten konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Küçük-orta-büyük boşlukta hangi oyunları izlemeniz gerektiğini bilmekle ilgili olacak, çünkü bence düşündüğümüzden daha erken geliyor. Demek istediğim, burada metriklerde görebildiğimiz kadarıyla, küçük ve orta büyüklükteki altcoin projeleri çok yakında altın günlerini yaşayacaklar. Son birkaç seferki kadar çılgınca olmayabilir, çünkü çok sayıda insan öncekinden daha fazla büyük harflerle ticaret yapıyor. Hala orada çok fazla likidite sıkışmış durumda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.