Ünlü Yöneticiden Altın Yorumu! Piyasada Neler Oluyor?

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Yöneticiden Altın Yorumu! Piyasada Neler Oluyor?

Londra Külçe Piyasası Birliği (LBMA) Nisan ayında gümüş varlıklarını abarttı ve bu hatayı daha sonra düzeltti. Daha önce, stokta 1,15 milyar Troy ONS gümüş bildirmişlerdi, aslında doğru rakam 1,14 milyar Troy ONS. CPM Group’un yönetici ortağı Jeff Christian da mevcut piyasa ortamında bu durumu ve altın fiyatlarını yorumladı. İşte Jeff Christian’dan sıcak altın yorumu…

LBMA, Nisan ayında gümüş varlıklarını abarttı ve bu hatayı daha sonra düzeltti

Kitco News’e yapılan açıklamada LBMA, önemli hususlara değindi ve Mart ayı gümüş hisse senetleri ile ilgili şu anda değiştirilmiş olan yanlış bilgilerin yanlış bir veri sunumundan kaynaklandığını belirtti. LBMA konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Mart ayındaki bu raporlama hatası ile Ocak ayı sonundaki gümüş piyasasındaki hareketlilik arasında bir bağlantı yoktur. LBMA, gelecekte böyle bir hatanın meydana gelmemesi için çalışıyor. Değerli metal kasa stoğu gönderimlerini korumak için potansiyel olarak karşılaşılabilecek ticaret raporlaması ve diğer piyasa stok raporlaması için yürürlükte olan kontrollerin yanı sıra dahili teslim kontrollerini gözden geçiriyoruz. Halihazırda LBMA, önceki gönderilen numaralardan trend dışı (yani önemli ölçüde daha yüksek/düşük) olan herhangi bir gönderimi sorgular ve gönderenden numaralarını yeniden onaylamasını ister. Bu kontrol, herhangi bir yanlış hesaplamayı veya ortaya çıkan “şişman parmak” hatalarını önlemek için yapılır. Bu süreç, Mart ayı veri gönderiminde izlendi. Bununla birlikte, bu numarayı yeniden kontrol ederken, Nisan ayı gümüş hisse senedi verilerinin sunulmasından önce, başvuru sahibi hatayı belirledi ve açıkladı, bu da LBMA tarafından derhal düzeltildi.

Ünlü Yöneticiden Altın Yorumu! Piyasada Neler Oluyor?

Jeff Christian: Altın yüksek enflasyon beklentileri nedeniyle tüm ay boyunca yükseldi

CPM Group’un yönetici ortağı Jeff Christian, Kitco News haber ajansı David Lin’e verdiği demeçte bunun bir muhasebe hatası olduğunu söyledi. İşte Jeff Christian’dan piyasa ve altın yorumu:

Bu bir muhasebe hatası gibi görünüyor, depolardan birinin LBMA’ya ay sonunda ne kadar metalleri olduğunu bildiren bir hata. Bunun piyasayı sıkıştırmaya yönelik girişimlerle hiçbir ilgisi yokmuş gibi görünüyor. LBMA ile konuştuk, bazı depolama yöneticileriyle konuştuk ve bu bir hata gibi görünüyor.

Altın piyasasında Jeff Christian, altın’ın bu hafta beklenenden daha yüksek olan %-4,2’lik manşet enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla ralli yapamadığını belirtiyor. Ayrıca Jeff Christian, sarı metalin şimdiden yüksek enflasyon beklentileri nedeniyle tüm ay boyunca yükseldiğini kaydetti.

Ünlü Yöneticiden Altın Yorumu! Piyasada Neler Oluyor?

Jeff Christian’dan altın yorumu: Altın enflasyona yeterli tepkiyi veremiyor!

Önemlisi, 10 yıllık ABD Hazine tahvil getirisinin Perşembe günü %1,7’ye ulaşmasıyla faiz oranları önemli ölçüde yükseldi. Baz olarak geçen yılki fiyatlar oldukça düşüktü. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Jeff Christian, daha geniş bir ifadeyle, altın’ın enflasyona reel faiz oranları, yatırım talebi ve jeopolitik riskler gibi diğer faktörlere olduğu kadar tepki vermediğini söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.