Ünlü Yönetici, Satın Aldığı 2 Kripto Para Birimini Açıkladı!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Yönetici, Satın Aldığı 2 Kripto Para Birimini Açıkladı!
  • Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, son röportajı sırasında satın aldığı kripto para birimlerini açıkladı. Miami Belediye Başkanı, Bitcoin’in yanı sıra Ethereum’a da sahip olduğunu açıkladı.
  • Miami Belediye Başkanı ayrıca kripto piyasası oynaklığından ve Elon Musk’un tweet’inin etkisinden de bahsetti.

Francis Suarez, kripto para portföyünü açıkladı: Bitcoin ve Ethereum var!

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, CNBC’deki röportajı sırasında portföyünde Bitcoin ve Ether bulunduğunu açıkladı. Francis Suarez, bilinen bir Bitcoin savunucusu ve Miami’ye pozitif Bitcoin ve kripto para düzenlemesi getirmek için çalışıyor. En umut verici tekliflerden bazıları, Bitcoin ağının çevre üzerindeki etkisi üzerinden büyüyen FUD’un ortasında Miami’yi “temiz Bitcoin madencilik merkezi” haline getirmeyi içeriyor.

Ünlü Yönetici, Satın Aldığı 2 Kripto Para Birimini Açıkladı!

Daha önce, Belediye Başkanı ayrıca devlet çalışanlarının maaşlarının Bitcoin ile ödenmesini ve vatandaşların kripto parayla vergi ödemesine izin verilmesini de savunmuştu. Son Bitcoin düşüşünü satın alıp almadığı sorulduğunda Francis Suarez, oldukça meşgul olduğunu ve bu nedenle düşüşü henüz satın alamadığını, ancak yakın gelecekte bunu yapmayı planladığını söyledi.

Miami Belediye Başkanı, Bitcoin için eyalet yasalarını değiştirmeye istekli!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Bitcoin fiyatı, 2017 yılının en yüksek seviyesinden üç kattan fazla artarak 64.683 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. MicroStrategy gibi birçok Fortune 500 şirketi, BTC’ye yatırım yaptıkları için bu boğa koşusundan en iyi şekilde yararlandı. Şimdi bile bu firmalar kârda görünüyor.

Ünlü Yönetici, Satın Aldığı 2 Kripto Para Birimini Açıkladı!

Miami Belediye Başkanı ayrıca şehrin hazinesine Bitcoin eklemenin yollarını arıyor. Mevcut yasalar şehir hazinesinin fiat dışında bir şey tutmasına izin vermese de Francis Suarez, eyalet yasalarını en iyi kripto para birimini içerecek şekilde değiştirmeye istekli olduğunu ima etti. Miami Belediye Başkanı ayrıca, kripto piyasasının oynaklığından özellikle Elon Musk’un birçok kripto paranın fiyatını sallayabilen paylaşımlarının etkisinden bahsetti. Francis Suarez konuya yönelik şunları söyledi:

Şu anda fiat olmayan bir şeyi elimizde tutmamıza izin verilmiyor. Bu yüzden bir eyalet yasası değişikliği gerektirecek. Onun oynaklığı, muhtemelen kendi kendine çalışması gerektiğinden olan bir şey.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.