Ünlü Yönetici: Ethereum Orta Vadede Bu Seviyelere Gidiyor!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Yönetici: Ethereum Orta Vadede Bu Seviyelere Gidiyor!

Bazı analistlere göre, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi ve sektördeki en büyük akıllı sözleşme ağlarından biri olan Ethereum (ETH), yakın gelecekte 3.200 dolara yükselebilir. CEX.IO Veri Analizi Departmanı Başkanı Yuriy Mazur, Ethereum’un orta vadede 3.200 dolara doğru yükselebileceğini açıkladı.

Yuriy Mazur: Ethereum fiyatı orta vadede 3.200 dolara gidiyor

Ethereum fiyatı, birkaç hafta önce 4.400 dolardan düştükten sonra toparlanmasına devam edebilir. Geliştiriciler bu kripto para birimi için Proof-of-Stake (PoS) uygulaması üzerinde çalışırken, kripto para birimi son aylarda pazar lideri oldu. Tüm kripto piyasası son haftalarda düşüş eğiliminde yer alıyor. Bu durum, Bitcoin (BTC) için değil, aynı zamanda Ethereum dahil olmak üzere diğer birçok kripto para için de geçerlidir. Gerçekten de ETH, geçtiğimiz ay değerinin yaklaşık %8’ini kaybetti.

Ünlü Yönetici: Ethereum Orta Vadede Bu Seviyelere Gidiyor!

Bu duruma rağmen, Ether piyasa hakimiyetini korumayı başardı (şu anda %18,9 seviyesinde).  Buna ek olarak, ETH işlemleri de daha ucuz ve daha verimli hale geliyor. İşlemler, Mayıs ayında 70 dolara yakınken şimdi transfer başına 5 dolara yakın. Bu analistlere göre, sadece piyasanın başka bir güçlü hareketten (yukarı veya aşağı) önce durakladığını gösteriyor.  Bu konuda CEX.IO Veri Analizi Departmanı Başkanı Yuriy Mazur şunları söyledi:

Temel cephede, Ethereum Blockchain’inin GAS ücretleri çekiciliği şu anda artırıyor. Çünkü işlemlerdeki ortalama ücretler Mayıs ayında 70 dolara kadar olan bir rakamdan şu anda 4.80 dolara düştü.

Yuriy Mazur, orta vadede Ethereum’un daha da yükseleceğini öngörüyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) ve son aylarda genişleyen tüm protokoller için düşük ücretlere sahip olmak kesinlikle mümkün. Bu DeFi uygulamaları sadece trader’lar için değil, aynı zamanda merkezi olmayan finansal çözümlere erişmek isteyen küçük bireysel yatırımcılar için de çok faydalı oldu.  Aynı zamanda Yuriy Mazur, Ethereum’un kısa ve uzun vadede daha da yükselme olasılığından bahsetti. Yuriy Mazur, ETH‘nin kısa vadede 2.800 dolara geri dönmesinin mümkün olabileceğini belirtti.  Bu makalenin yazıldığı sırada ETH, uzmanın öngördüğü gibi bu seviyeyi geçebildi. 

Ünlü Yönetici: Ethereum Orta Vadede Bu Seviyelere Gidiyor!

Ancak uzman,  gelecekte işlerin değişebileceğini düşünüyor. Gerçekten de Yuriy Mazur, orta vadede Ethereum’un daha da yükseleceğini öngörüyor (eğer piyasa koşulları mümkün kılıyorsa). Yuriy Mazur, alıcılar mevcut ivmeyi korursa, ETH’nin sonunda 3.200 dolara ulaşabileceğini ve gelecekte bu seviyeyi dahi geçebileceğini düşünüyor. Ethereum (ETH) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altcoin tahmini için “Analist: Derin Cepliler Sessizce Bu Altcoin’i Stokluyor! 10x Yapabilir !” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.