Ünlü Yatırımcıdan Dogecoin ve Bitcoin İçin Felaket Tahmini: Acımasız!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Yatırımcıdan Dogecoin ve Bitcoin İçin Felaket Tahmini: Acımasız!

Bain Capital’den Steve Pagliuca, Bitcoin, Dogecoin ve kripto piyasasına yönelik önemli tahminlerde bulunuyor. Steve Pagliuca, hükümetlerin Bitcoin’i düzenlemelerle boğabileceğini öngörüyor. Ayrıca Steve Pagliuca, Dogecoin (DOGE)’in felaket reçetesi gibi göründüğünü vurguluyor.

Steve Pagliuca: Dogecoin (DOGE) felaket reçetesi gibi görünüyor!

Özel sermaye şirketi Bain Capital’in eş başkanı Steve Pagliuca, Bloomberg ile bugün yaptığı röportajda Bitcoin, Dogecoin ve kripto piyasasına yönelik önemli tahminlerde bulundu. Steve Pagliuca Dogecoin’i “felaket reçetesi” olarak nitelendirdi ve şunları söyledi:

Açıkçası, bir veya iki dolar Dogecoin satın almak çok eğlenceli olabilir, ancak birikimlerime kesinlikle bahse girmem.

Tesla CEO’su Elon Musk, önde gelen e-araba üreticisinin bunu bir ödeme şekli olarak kabul edip etmeyeceğini öğrenmek için bir Twitter anketi yaptıktan sonra meme kripto para birimi yeşil tahtada ticaret yapıyor.

Ünlü Yatırımcıdan Dogecoin ve Bitcoin İçin Felaket Tahmini: Acımasız!

Steve Pagliuca: Bitcoin altın’a göre daha iyi bir alternatif

Elon Musk’un bu anketi 3,8 milyon oy aldı ve Elon Musk takipçilerinin çoğunluğu şaka kripto parasını yeni bir ödeme yöntemi olarak görmeye istekli. DOGE, milyarderin “Saturday Night Live”de ev sahipliği yaptığı ilk açılış sırasında meydana gelen önemli bir düzeltmeye rağmen hala yüzde 11.000’in üzerinde artışla işlem görüyor.     

Bain Capital’in eş başkanı Steve Pagliuca ayrıca Bitcoin’in “geçerli bir para birimi” olduğu konusunda kafa yormuyor. Bununla birlikte Steve Pagliuca, onu altın’a göre daha iyi bir alternatif olarak görüyor, çünkü taşınabilir ve bölünebilir. Steve Pagliuca, Bitcoin bir para birimi olacak kadar ileri giderse, hükümetlerin buna acımasız düzenlemelerle tepki vereceğini tahmin ediyor. Steve Pagliuca konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin aslında daha verimli bir değer deposudur. Aktarabilirsin, bölünebilir. Blockchain teknolojisi harika, ancak bence daha uzun bir yolu var.

Ünlü Yatırımcıdan Dogecoin ve Bitcoin İçin Felaket Tahmini: Acımasız!

Bitcoin ve Doge fiyatında son durum nedir?

Lider kripto para Bitcoin, yazım sırasında yüzde 2 oranında artışla 57.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dördüncü en büyük kripto para birimi  Dogecoin, yazım sırasında yüzde 6 oranında artışla 0,50 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 65 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Doge yazım sırasında piyasa değeriyle 12,6 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.