Ünlü Türk Ekonomist Altın’larını Sattı ve Nedenini Açıkladı!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Türk Ekonomist Altın’larını Sattı ve Nedenini Açıkladı!

Altın yatırımcıları, Perşembe günü ABD’de açıklanacak olan Mayıs ayı tüketici fiyat endeksi raporunu bekliyor. Bazı yatırımcılar, önümüzdeki aylarda enflasyonun rahatsız edici seviyelere yükselmesine ilişkin beklenti içerisinde. Altın fiyatları ise yatay bir seyir izliyor gibi görünüyor. Ons fiyatı gün içinde 1.886 dolara kadar geriledi. Geçtiğimiz hafta boyunca ise 1.865 ile 1.908 dolar aralığında işlem gördü. Tüm bu fiyat hareketlerinin ortasında, ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada, piyasayı yorumladı ve altınlarını sattığını açıkladı.

Atilla Yeşilada: Altın alımında ciddi bir risk görmüyorum

Altın hakkında yorumlarını bir YouTube videosunda paylaşan Yeşilada, en son fiyat hareketleri konusunda yatırımcıların ABD Başkanı Joe Biden’ın 6 trilyon dolarlık bütçe paketinin sonucunu mercek altına almış olma olasılığına dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Biden, kapsamlı bütçe teklifini Mayıs ayının son günlerinde Kongre’ye sunmuştu. Ünlü ekonomist ayrıca “altın almakta çok ciddi bir risk görmediğini” sözlerine ekledi. ABD Fed’in faiz oranını sıfırın altına düşürmesinden de bahseden Yeşilada, değerli metalin fiyatı konusunda endişesi olmadığını dile getirdi.

Ünlü Türk Ekonomist Altın’larını Sattı ve Nedenini Açıkladı!

Peki, altınlarını neden bozdurdu? Yeşilada, değerli metaldeki yatırımlarını satma sebebinin fiyatta düşüş beklentisiyle ilgili olmadığını açıkladı. Ekonomist, burada 14 Haziran’da NATO zirvesi sırasında gerçekleşmesi beklenen Biden-Erdoğan görüşmesine dikkat çekti ve bu görüşmeye ilişkin beklentileri doğrultusunda satış yaptığını belirtti. Ekonomist, “Ben Joe Biden ve Erdoğan görüşmesinin veriler mesajlardan çok daha olumlu geçeceğini düşünerek ve kârımı da ettim ve o yüzden altın sattım,” ifadelerini kullandı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.