Ünlü Trader’dan Beklentileri Aşan Bitcoin ve Ethereum Açıklaması

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Trader’dan Beklentileri Aşan Bitcoin ve Ethereum Açıklaması

Tanınmış trader ve analist CryptoCobain, Ethereum’un (ETH) Bitcoin’e (BTC) yönelik oluşturduğu potansiyel tehdit hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor.

Ethereum Bitcoin’in Hareketini Etkileyebilir

Ünlü trader, Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu ve kripto araştırmacısı Hasu ile yaptığı bir sohbette, Ethereum’un Bitcoin’in yukarı yönlü ivmesini nasıl bozabileceğini açıklıyor.

CryptoCobain, Ethereum’un Bitcoin’in piyasa değerini uzun bir süre geçmesi durumunda, uzun vadeli BTC sahiplerinin varlıklarını ETH’ye satması nedeniyle önde gelen kripto varlığının başarısını tehlikeye atabileceğini öne sürüyor.

“Bence şu anda Bitcoin tutan pek çok insan “asla satma” modunda. En kötü durum senaryosu, ‘Ethereum’a da tahsis etmeliyiz’ diyecekler ve bütçelerinden %1’lik bir pay daha koyacaklar. Daha uzun bir zaman diliminde, Bitcoin için ayı durumuna sebep olacak şeyin Ethereum olduğunu düşünüyorum.”

Ethereum Daha da Yükselecek

CryptoCobain’in görüşüne göre, Ethereum kaçınılmaz olarak Bitcoin’in piyasa değerini geçici olarak değiştirecek, ancak Bitcoin’i yalnızca bu büyümeyi sürdürebilirse tehdit edecek.

CrytpoCobain, Ethereum’u, kullanıcıların radyo ve televizyon gibi şeylerin yanında var olacağını düşündükleri internetin ilk aşamalarına benzetiyor.

Ethereum için toplam ürün piyasası sadece devasa boyutlarda. Dolayısıyla, Bitcoin dijital altın anlatımı olarak değer deposu olsa bile, altının piyasa değeri yine de her şeyin toplam piyasa değerinden daha üst konumda. Tüm paranın üst konumda olması gibi.

CryptoCobain, Bitcoin ile birlikte meşru bir varlık olarak ilgi kazandıkça kurumların Ethereum satın almak için giderek daha fazla çaba göstereceğini de ekliyor.

“Yakında Ethereum’un kurumsal olarak benimseneceğini göreceğinizi düşünüyorum. Bir rapor okudum. Her şey Etheruem ile ilgiliydi ve şimdi onların gözlerinde birinci sınıf bir Bitcoin eşdüzeyine benzediğini söylüyordu.

Biraz hareket olacağını düşünüyorum [ve biz] bazı soğuk cüzdanların hareket ettiğini ve Ethereum’a tahsisat yaptığını göreceğiz.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.