Ünlü Şirket, İkinci Çeyrekte 10 Milyon Dolarlık Bitcoin Alacak

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Şirket, İkinci Çeyrekte 10 Milyon Dolarlık Bitcoin Alacak

Metromile, Bitcoin olarak sigorta primlerini kabul etmeye başlayacak ve kripto para biriminin ana akım benimsemesini daha da hızlandıracak.

Bitcoin Olarak Prim Ödemesi Yapmak

Mil başına ödeme yapan bir sigorta şirketi olan Metromile, Perşembe günü müşterilerinin Bitcoin’de prim ödemesine izin vereceğini duyurdu.

San Francisco merkezli sigorta şirketi, poliçe sahiplerinin risklerini üstlenerek kripto para almalarına da izin verecek. Ayrıca şirket, bu çeyrekte 10 milyon dolar değerinde BTC satın alacak.

Metromile hisseleri, bu Şubat ayında bir SPAC birleşme anlaşması yoluyla halka açıldıktan sonra Nasdaq borsasında işlem görüyor.

Araç sigortası şirketi, araç kullanımı ve sürüş davranışına göre bir prim oluşturmak üzere araç içi teşhisleri GPS ile birleştiren bir teknoloji olan telematiğe güveniyor. Böyle bir model, iyi sürücülerin kötü sürücüleri sübvanse etmesini engelliyor.

“Doğal Bir Adım”

CEO Dan Preston, The San Francisco Business Times’a Bitcoin’i benimsemenin, kriptoyu benimseyen ilk araba sigortası platformu haline gelen şirketi için “doğal bir adım” olduğunu söyledi:

Bitcoin, müşterilere bir seçenek sunabilmenin doğal olarak bir sonraki adımıdır. Bununla ilgili potansiyel olarak volatilite olacak. Ancak bu şekilde işlem yapabilmemiz için yeteneğe önemli bir yatırım olduğunu düşünüyorum.

Preston, Metromile’nin yeni ödeme seçeneğiyle güçlü müşteri talebini karşıladığını iddia ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.