Ünlü Şirket Bitcoin Stoklamaya Devam Ediyor: Onmilyonluk Alım!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Şirket Bitcoin Stoklamaya Devam Ediyor: Onmilyonluk Alım!

Bitcoin (BTC) ne zaman düşüşe geçse, MicroStrategy de dipten coin satın alıyor gibi görünüyor. Bugün, ABD merkezli ünlü şirket, yine bir miktar BTC satın aldığını duyurdu.

MicroStrategy, dipten Bitcoin satın aldı

18 Mayıs 2021 tarihli SEC başvurusuna göre ticari istihbarat şirketi, coin başına ortalama 43.663 dolar fiyatla 10 milyon dolar değerinde BTC satın aldı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, aşağıdaki tweet ile bu satın alımı duyurdu:

Şu an yaklaşık 2.251 milyar dolara denk gelen 92.079 BTC tutuyor. Ayrıca, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere MicroStrategy, bir haftadan daha kısa bir süre önce, 13 Mayıs’ta da BTC satın almıştı. Şirket, geçtiğimiz hafta 15 milyon dolarlık BTC satın aldı. MicroStrategy’nin bir önceki satın alımında Tesla, çevresel kaygılar nedeniyle BTC ödemelerini askıya almıştı. Piyasa değerine göre ilk sırada yer alan kripto para birimi de bu nedenle düşüş yaşamıştı. MicroStrategy’nin bu satın alımı, Bitcoin’e açık bir destek olarak görüldü.

Ünlü Şirket Bitcoin Stoklamaya Devam Ediyor: Onmilyonluk Alım!

Kripto para alanı Elon Musk’a tepki gösteriyor

MicroStrategy CEO’su Tesla’nın kararının ardından Elon Musk’a eleştirilerini yöneltti. Bitcoin’ciler tarafından sert tepki gören Musk, Tesla’nın Şubat ayında bilançosuna eklediğini duyurdu BTC’yi hala ellerinde tuttuğunu açıkladı. Bitcoin, hafif bir rahatlama rallisinin ardından yazım sırasında 44.697 dolardan işlem görüyor.

BTC, Mayıs’ın ortalarından beri Elon Musk tweetlerinin etkisiyle düşüyor. Dün, 42.000 dolar civarına kadar inmişti. Dolayısıyla son 7 günde yüzde 20.4’lük bir düşüş yaşadı. Son 30 günde ise yüzde 26.2’lik bir kayıp sergiledi. Ancak 1 yıllık getirisi %360.1 civarında seyrediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.