Ünlü Rapçi, Bu Altcoin’den Satın Alacağını Duyurdu

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Rapçi, Bu Altcoin’den Satın Alacağını Duyurdu

Hayranları tarafından Meek Mill olarak tanınan ABD’li rapçi Robert Rihmeek Williams, yakın tarihli bir tweetinde Shiba Inu coin’lerinden satın almak üzere olduğunu duyurdu. Meek Mill, öncü kripto para birimi Bitcoin’e de yatırım yapmıştı. Ayrıca Elon Musk’ın tercih ettiği altcoin olan Dogecoin yatırımının olmasıyla birlikte kripto alanına girmiş bulunuyor.

Meek Mill, “meme-tabanlı” altcoin Shiba Inu (SHIB)’dan alıyor

Rapçi tarafından bahsedilen Shiba Inu coin’leri, Tesla CEO’su Elon Musk’ın bitmek bilmeyen desteği sayesinde Dogecoin’in popülaritesini artırdıktan sonra ortaya çıkmaya başlayan meme tabanlı-kripto para birimleridir. DOGE’un kendisi meme-temelli bir coin’dir; ancak popüler hale geldikten sonra, bu tarz “mizahı seven” bu tarz insanlar kripto alanına kalıcı olarak girmeye karar verdi ve birçok coin birbiri ardına ortaya çıkmaya başladı.

Bu coin’lerin çoğu 2020’de ortaya çıktı. Bazıları da daha erken ortaya çıktı. Bazıları da bu yılın başında yaratıldı. Bu tarz coin’lerin arasında Dogecoin dışında Shiba Inu (SHIB), SafeMoon (SAFEMOON) ve Dogelon Mars (ELON) bulunuyor.

Elon Musk, Bitcoin’den DOGE’a dönüyor

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’den DOGE’a geri döndü. Ancak sadece geri dönmekle kalmadı, aynı zamanda BTC madencilerini çok fazla karbon emisyonu ürettikleri için eleştirdi. Yine de, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, “Tesla’nın elmas elleri” olduğunu söyledi. Bu, elindeki BTC’leri satmayacağının sinyali olarak algılandı. Ayrıca, elindeki Dogecoin’leri de satma niyetinde olmadığını belirtti.

Ünlü Rapçi, Bu Altcoin’den Satın Alacağını Duyurdu

Musk, son zamanlarda Bitcoin’i 40.000 dolar seviyesinin altına iten en önemli faktörlerden biri oldu. Bununla birlikte, Anthony Pompliano dahil olmak üzere kripto alanında öne çıkan bazı figürler, Tesla’nın yakın gelecekte BTC madenciliği için yenilenebilir enerji kullanacak “temiz” bir kripto madenciliği ürününü piyasaya sürmeye hazırlandığına inanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.