Ünlü Milyoner, Bu Altcoin Piyasalarına Gözleri Çevirdi!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyoner, Bu Altcoin Piyasalarına Gözleri Çevirdi!

Kanadalı ünlü yatırımcı Kevin O’Leary, kripto alanında en çok heyecan duyduğu sektörün, pek çok önemli altcoin projesini de barındıran merkezi olmayan finans (DeFi) olduğunu söylüyor. O’Leary, düşüncelerini Anthony Pompliano’nun gerçekleştirdiği yakın tarihli bir röportajda açıkladı.

Ünlü milyarder, birçok altcoin projesinin yer aldığı DeFi’dan bahsetti

ABC’nin popüler programı Shark Tank’te düzenli olarak yer alan O’Leary Pompliano’ya “Şu anda en çok ilgimi çeken şey DeFi. Sanırım eğilim de o yönde, sebebini de size söyleyeyim. Şimdi, bağlı büyük bir miktarda sermayem var, yüzde 3’ü faal şirketlerde duruyor, çok fazla sermaye. Doğru düzgün bir getiri sunmuyor. Adamlarıma dedim ki ‘Hadi biraz DeFi alanına girelim ve varlıkların bir kısmını alalım. Ethereum zincirine saralım ve biraz faiz kazanalım. Varlıklarımızı ödünç vermenin farklı yollarını aramaya başlayalım’” dedi. Ünlü isim, DeFi’ın derinliklerine girdiğini söyledi. Araştırmasının, kendisini tüm sektörü iyileştirecek hizmetler konusunda uzmanlaşmış bir firmaya yatırım yapmaya ittiğini açıkladı:

Bu çılgınca karmaşık bir şey, ancak biraz parası olan ve %4-5-6 yapmak isteyen milyonlarca insan olmalı. Kripto ekibime şöyle dedim: “Neden bana şirket bulmuyorsun, yatırım yapabileceğim ve ticarileştirilmiş bir şekilde DeFi yapacak bir ekip.”

Ünlü Milyoner, Bu Altcoin Piyasalarına Gözleri Çevirdi!

Bunun ardından O’Leary, Kanada merkezli DeFi Ventures firması için 20 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük ettiğini söyledi. Ünlü yatırımcı, firmanın adını “WunderFi” olarak değiştirmeyi planladığını da açıkladı. O’Leary, “Bence harika bir şirket olacak. Daha duyurusunu bile yapmadık. Adı DeFi Ventures. Ancak adını WunderFi olarak değiştireceğim,” ifadelerini kullandı. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Şubat aylarında O’Leary Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Stellar Lumens (XLM) aldığını; ancak altcoin’lere değil, Bitcoin’e hayranlık duyduğunu söylemişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.