Ünlü Milyarderler, Ethereum Tahminini Açıkladı ve 2 Altcoin’e Gözleri Çevirdi!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyarderler, Ethereum Tahminini Açıkladı ve 2 Altcoin’e Gözleri Çevirdi!

Kripto para borsası Gemini’nin yanı sıra aile ofisi Winklevoss Capital Management’ın kurucu ortağı olan Winklevoss İkizleri, Ethereum (ETH)’un fiyatının uzun vadede 40.000 dolara ulaşabileceğini öne sürüyor.  Ayrıca ünlü milyarderler, ETH’nin bu yılın sonunda 5.000 ila 10.000 dolar arasında bir fiyat hedefinde olacağını tahmin ediyorlar.

Winklevoss İkizleri: Ethereum fiyatı yıl sonundan 10.000 dolar! Uzun vadede 40.000 dolar yapacak!

Winklevoss İkizleri, SumZero ile bir röportaj sırasında, bu yılki boğa koşusunun başlangıcında, Ethereum’un 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın (1.400 dolar) bir seviyeden işlem göreceğini ve Bitcoin fiyatının üç katına çıkacağını öngördüklerini belirttiler. Ethereum’un fiyatı, daha sonra daha geniş bir kripto piyasası erimesinin ortasında fiyatı 2.000 dolara düşmeden önce, 4.300 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine taşındı. Basın zamanında, son veriler Ethereum’un 2.850 dolara yakın işlem gördüğünü gösteriyor.

Winklevoss İkizleri, röportaj sırasında ETH’nin fiyatının 5.000 ila 10.000 dolar arasında olmasının yıl sonuna doğru makul bir hedef olduğu konusunda hemfikirdi. Ancak milyarderler, uzun vadede bunun çok daha fazla büyüyeceğini ve hatta 10 kat artabileceğini düşündüklerini belirttiler. Bu öngörüler, Winklevoss İkizlerinin BTC fiyat tahminlerine eşlik ediyor.  İkizler, önceki BTC fiyat tahminlerini 500.000 dolara işaret ederek yeniden doğruladı. Ancak Winklevoss İkizlerine göre, ETH’nin tahminlerine ulaşmak için aşması gereken psikolojik engeller var.

Ünlü Milyarderler, Ethereum Tahminini Açıkladı ve 2 Altcoin’e Gözleri Çevirdi!

Winklevoss İkizleri, Ethereum’un en büyük tehditlerini de tartıştı

Röportaj sırasında Winklevoss İkizleri, Ethereum’un en büyük tehditlerini de tartıştı. ETH’nin “büyük bir ilk hamle avantajı” olduğu için, başka bir projenin insanların buna geçmesi için on kat daha iyi olması gerektiğini savundular. Winklevoss İkizleri konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Orada Ethereum’da o kadar çok bina oluyor ki gitmek istediğiniz yer orası… Gözbebeklerinin olduğu yer orası. Olması gereken şey ölçeklenebilirlik ve verimdir: birçok işlemi ucuza işleme yeteneği burada…

Ethereum 2.0, ETH’nin ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi vaat ediyor, ancak piyasadaki mevcut heyecanla, işlem ücretleri çok yükselirse Ethereum kendi başarısının ağırlığına kurban gidebilir. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere bu, birkaç ağın benimsenmesi anlamına gelebilir.

Ünlü Milyarderler, Ethereum Tahminini Açıkladı ve 2 Altcoin’e Gözleri Çevirdi!

Milyarderlerin işaret ettikleri projeler arasında Solana ve Tezos bulunuyor

Dışarıda birkaç işletim sistemi olduğu için, diğer katman-bir protokolleri, Ethereum’un yüksek işlem ücretlerinin oluşturduğu fırsattan yararlanabilir. Milyarderlerin işaret ettikleri projeler arasında Solana (SOL) ve Tezos (XTZ) bulunuyor. ETH‘ye sahip olan yatırımcılar, bunun üzerine inşa edilen proje ve protokollerin bir kısmını satın alıyorlar. Bu analistlere göre, insanların üzerine inşa ettiği araziyi satın alarak değerini etkin bir şekilde artırmaya benzer.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.