Ünlü Milyarderden Dogecoin İtirafı: İlk Olmayacak!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyarderden Dogecoin İtirafı: İlk Olmayacak!

Milyarder Mark Cuban, 3.000’den fazla Dogecoin tuttuğunu itiraf etti. Ancak DOGE’nin her şeye rağmen popüler bir ödeme mekanizmasına dönüşmeyebileceğini varsayıyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere milyarder ve Shark Tank ortak sunucusu Mark Cuban, geçtiğimiz günlerde oğluyla birlikte satın aldığı 3.250 Dogecoin’e sahip olduğunu tweetledi.

Dogecoin sahipliği

Mark Cuban ve 11 yaşındaki oğlu Jake, neredeyse 3.300 DOGE’a sahipler. Daha önce Cuban, bu varlığın kripto para birimi alanına yatırım yapmayı öğrenmek için yeterince ucuz olduğunu belirtmişti. Ayrıca Dogecoin’in herhangi bir piyango biletinden daha iyi olduğuna inanıyor. Cuban yaptığı açıklamada elindeki Dogecoin’in sadece 1.625 dolar değerinde olduğunu ifade ederek bireylerin Doge’yi Mavericks maç biletleri için harcayabildiklerini ve takımın web sitesinden yaptıkları alışverişlerde DOGE kazanabildiklerini ifade ediyor.

Ünlü Milyarderden Dogecoin İtirafı: İlk Olmayacak!

DOGE ödemeleri, ürün ve hizmet satan birkaç diğer popüler şirket tarafından da eklendi.

DOGE geçerli bir ödeme aracı olabilir mi?

Shark Tank sunucusu Cuban, Dogecoin’in “geçerli bir ödeme mekanizmasına” dönüşebileceğini düşünüyor. Bu gelişme hizmet ve talepte önemli bir büyüme sağlayacak. Ancak, Mavericks’in sahibi, Doge’un uzun vadede hayatta kalacağına ya da kalmayacağına dair şansların eşit olduğuna inanıyor. Bu noktada Cuban şu vurguyu yapıyor:

Şu ana kadar Dogecoin başarılı oldu ve kullanıcılar bunu başlangıçta amaçlanandan yeni bir aşamaya götürebileceklerini belirtti. Bir hatırlatma olarak, Dogecoin 2013 yılında bir Bitcoin parodisi olarak piyasaya sürüldü. Talep olmazsa Dogecoin ile ilgili sadece konuşmalarla yetineceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.