Ünlü Milyarderden Bitcoin ve Ethereum Tahmini: 4-6 Hafta İçinde Bu Seviyeler!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyarderden Bitcoin ve Ethereum Tahmini: 4-6 Hafta İçinde Bu Seviyeler!

En büyük kripto para birimi yatırımcılarından birine göre Bitcoin (BTC) geçen ay rekor seviyeye ulaştığından bu yana yaklaşık yüzde 30 düşüş yaşadıktan sonra haftalarca baskı altında kalacak. Galaxy Digital’in CEO’su Michael Novogrtaz, bir röportajda, 40.000 dolar ila 50.000 dolarlık bir fiyat aralığını işaret ederek “Sanırım bir süre, dört ila altı hafta boyunca konsolide olacağız,” dedi.

Novogratz, Bitcoin için konsolidasyon sürecine dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Tesla CEO’su Elon Musk’ın çevresel etkileri nedeniyle araba alımları için coin’i kabul etmeyi bırakma kararının ardından bir dizi tweet atmasıyla BTC, 42.133 dolara kadar düşmüştü. Novogratz, “Madencilik yorumlarını değerlendirdim. Bunun Bitcoin’e özgü olduğunu sanmıyorum, her şeye özel: Altın piyasası, Youtube – hepsi çok fazla elektrik kullanıyor. Elon’ın temiz enerji alanında da işleri var,” ifadelerini kullandı.

Ünlü Milyarderden Bitcoin ve Ethereum Tahmini: 4-6 Hafta İçinde Bu Seviyeler!

Kripto para birimi endüstrisinin Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişimine (ESG) ve karbon dengeleme kredileri gibi şeylerle Bitcoin’in etkisini nasıl azaltacağını incelediğini söyledi. Novogratz, “Tüm endüstriler gibi ESG de önemlidir ve Galaxy dahil olmak üzere tüm kripto endüstrisi bunu ele alacak” dedi. Novogratz, Bloomberg Television röportajında ​​yaptığı açıklamada, Musk’ın Twitter’daki yorumlarıyla Doge gibi şaka-coin’lerine olan ilginin artmasının, insanların daha kripto para piyasasını ciddiye almasını zorlaştırdığını söyledi. Yine de Doge’a verilen desteğin bir kısmının arkasında gerçek bir endişe olduğunu söyledi. Ayrıca Novogratz, bu coin’lere olan yönelim hakkında şunları söyledi:

Gördüğünüz şey, ABD ve dünyanın para politikalarına karşı bir yanıt.

Novogratz, Bitcoin’in yılı son rekor seviyeden daha yüksek bir seviyede bitirmesi gerektiğini söyledi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), bu yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında bir Bitcoin borsa yatırım fonunu (Bitcoin ETF) onaylayabileceği düşünülüyor. Novogratz, bunu Bitcoin fiyatındaki bir sonraki katalizör olarak görüyor.

Novogratz’den Ethereum (ETH) yorumu

Ünlü Milyarderden Bitcoin ve Ethereum Tahmini: 4-6 Hafta İçinde Bu Seviyeler!

Galaxy şu anda 90’dan fazla token ile işlem yapıyor. Portföyünün büyük bir kısmı, eşler arası borç verme ve ödemeler gibi merkezi olmayan finans uygulamalarında kullanılan Bitcoin, Ethereum ve bazı DeFi coin’leri de dahil olmak üzere 15 token. Novogratz, “Ethereum’un kesinlikle zamanı olduğunu” söyledi. Ayrıca Ethereum ağının “en merkezi olmayan ağ olduğunu ve en fazla geliştiriciye ve en çok uygulamaya sahip olduğunu” söyledi. Ethereum’un, Bitcoin için bahsettiği benzer bir “konsolidasyon” döneminde 2.800 ila 4.000 dolar arasında işlem yapacağını düşündüğünü söyledi.

Novogratz, son olarak şu ifadeleri kullandı:

“Küçük resme bakacağız diye büyük resmi kaçırmayalım. Finansal altyapının yeniden inşa edilmeye başladığı bu kripto blockchain evriminde bir kez meydana gelen bir değişimden geçiyoruz. Bu süreç, ivme kazanıyor.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.