Ünlü Milyarder, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri Açıkladı ve Bunlara Dikkat Çekti!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyarder, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri Açıkladı ve Bunlara Dikkat Çekti!
  • Ünlü milyarder Mark Cuban, aktif bir geliştirici topluluğuna sahip ve farklı uygulamaları barındıran Blockchain ve altcoin projelerini tercih ediyor.
  • Ayrıca Mark Cuban, sağlam bir ekonomik modele sahip projelere yatırım yapmayı da seviyor.

Milyarder Mark Cuban, hangi altcoin projelerini yatırıma değer gördüğünü paylaştı

NBA Team Dallas Mavericks’in milyarder yatırımcısı ve sahibi Mark Cuban, Hindistan’daki Blockchain girişimi Polygon‘a yaptığı son yatırımı açıkladıktan sonra son zamanlarda haberlerde yer aldı. Son iki yılda Mark Cuban, kripto para ve Blockchain alanında çok aktifti ve yatırımlar için bazı tokenleri ve ilginç projeleri seçti. CNBC’ye konuşan milyarder, farklı Blockchain projelerini karşılaştırmanın ardındaki sırlarından birkaçını açıkladı. Mark Cuban için bir Blockchain projesi seçerken en önemli şeylerden biri akıllı sözleşmelerin uygulanmasıdır. Mark Cuban konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Çoğu insan, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) ile karşılaştırıldığında hıza ve maliyete bakıyor. Böyle şeyler önemli olabilirken akıllı sözleşmeler yoluyla geliştirme platformları ağları için çok önemli…

Ünlü Milyarder, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri Açıkladı ve Bunlara Dikkat Çekti!

Daha önce Mark Cuban, Ethereum gibi Blockchain projelerine olan ilgisini dile getirmişti. Bunun yanı sıra, akıllı sözleşmeler yürüten Ethereum ağı, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının yanı sıra NFT’ler olarak adlandırılan takas edilemeyen tokenlere de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca yerel kripto kripto para Ether’i barındırmanın yanı sıra, Ethereum Blockchain’i birkaç farklı proje için kripto tokenleri barındırır.

Mark Cuban, bu özellikleri taşıyan altcoin projelerine dikkatleri çekiyor!

Milyarder Mark Cuban böylece Ethereum’u internete benzetiyor. Blockchain farklı platformları, DeFi projelerini, sosyal medya sitelerini ve çok daha fazlasını barındırabilir. Ethereum Blockchain’i bir dizi ekonomik görevi yerine getirebilir ve tam olarak çalışan bir altyapı platformu olarak hizmet eder.

İlginç bir şekilde Mark Cuban, Ethereum’un ağ büyümesini besleyen iyi tasarlanmış geliştirme ve işlem ekosistemine de değiniyor. Mark Cuban, “en aktif geliştiricilere sahip olan ve kullanıcıları için önemli fayda sağlayan uygulamalar oluşturan bu tür platformların bir ağ etkisine sahip olacağını” belirtiyor.

Ünlü Milyarder, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri Açıkladı ve Bunlara Dikkat Çekti!

Mark Cuban kripto para yatırım portföyünü açıklıyor

Ayrıca Ethereum ağı, ağda işlem yapan kullanıcılardan önemli ücretler alır. ETH, DeFi veya NFT içeren herhangi bir işlemi işlemek için kullanıcıların Blockchain madencilerine bir miktar ücret ödemesi gerekiyor. Mark Cuban,  böyle bir modelin ekonomik olarak mantıklı olduğuna inanıyor. Çünkü ünlü milyardere göre “ücretlerin nasıl dağıtıldığına bağlı olarak, bastıkları tokenlerin değerlerini artıran gerçek bir gelir akışı oluşturabilirler.”

Mark Cuban’ın son yatırımı, ağ tıkanıklığı sorunlarını ve Ethereum ağının ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeye odaklanan Ehereum için Katman 2 ölçeklendirme çözümleri sunan Polygon Blockchain ağınadır. Bunun dışında Mark Cuban’ın yatırım portföyünde DeFi şirketleri ve NFT platformu da yer alıyor. Ayrıca Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Mark Cuban’ın Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) bazı doğrudan yatırımları var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.