Ünlü Milyarder Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi! “Bu, Doge Değil”

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyarder Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi! “Bu, Doge Değil”

Milyarder Mark Cuban, popüler altcoin Cardano ile kripto dünyasına daha derin bir dalış yapıyor. Mark Cuban, şimdi de Cardano meraklısı oluyor…

Mark Cuban, ilk kez popüler altcoin Cardano’dan bahsediyor

Güçlü altcoin projesi Cardano, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam ederken, bir başka milyarderin dikkatini daha çekti: Mark Cuban. Dallas Mavericks sahibinin kısa bir süre için Twitter’da ADA’dan bahsetti ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson’a çağrı yaptı. Ünlü milyarder konuya yönelik şunları söyledi:

ADA’yı günlük olarak nerede kullanıyorsunuz? Bugün nasıl kullanmalıyım veya kullanabilirim? Buna sahip olduğum tüm kripto paralar için cevap verebilirim.

Mark Cuban zaten Bitcoin, Ethereum ve meme kripto parası Dogecoin ile ilgileniyor. Ancak Mark Cuban, ilk kez Cardano’dan bahsediyor.

Ünlü Milyarder Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi! “Bu, Doge Değil”

Charles Hoskinson: Bu büyük bir ekosistem! Doge değil, kolay değil!

Mav’ların kripto para birimini kabul edip etmeyeceği sorulduğunda ünlü milyarder, ödeme işlemcisi BitPay eklediği takdirde ADA için satış yapmaktan “mutlu” olacağını söyledi. Ethereum ile yollarını ayırdıktan sonra Cardano’yu piyasaya süren IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Mark Cuban için bir video kaydetti. Charles Hoskinson, Cardano ekosisteminin zaten bir milyondan fazla insandan oluştuğunu iddia ediyor ve şunları söylüyor:

Bu büyük bir ekosistem. Bu karmaşık bir konu. Doge değil. Kolay değil. Bu sadece bir şey değil… Bugün ADA’nız ile ne yapabilirsiniz? Varlık ihraç edebilir, şarap satın alabilir, otellerde (50.000’den fazla lokasyonda) kalabilirsiniz. Milyarlarca dolar değerinde ADA günlük olarak hareket ediyor… Ethereum’un aksine, onunla oy verebilirsiniz…

Ünlü Milyarder Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi! “Bu, Doge Değil”

Charles Hoskinson’dan lider altcoin Ethereum için “ölmekte olan bir tekel” benzetmesi!

Charles Hoskinson’un paylaştığı videonun çoğu Ethereum’un eksikliklerini açığa çıkarmaya ayrılmış görünüyor. Charles Hoskinson, ölçeklenebilirlik sorunlarına dikkat çekerek bunu “ölmekte olan bir tekel” olarak tanımlıyor. Tabii ki IOHK patronu, şirketin Etiyopya ile müzakere etmesinin beş yıldan fazla sürdüğünü iddia ettiği çok konuşulan ortaklığının önemini de övüyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, dördüncü en büyük kripto para birimi  Cardano, yazım sırasında yüzde 15’in üzerinde artışla 2,43 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 77,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. ADA yazım sırasında piyasa değeriyle 16 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.